Nu vor avea adversar! Echipa de baschet a Statelor Unite ale Americii pentru Jocurile Olimpice Nu vor avea adversar! Echipa de baschet a Statelor Unite ale Americii pentru Jocurile Olimpice
NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi
Nu e de la FCSB! Dumitru Dragomir a numit cel mai valoros jucător din Superligă! "Merge spre 7 milioane de euro. Se duce în Anglia şi joacă" Nu e de la FCSB! Dumitru Dragomir a numit cel mai valoros jucător din Superligă! "Merge spre 7 milioane de euro. Se duce în Anglia şi joacă"
Mihai Stoica a dezvăluit primul lucru pe care îl va face după ce FCSB va câştiga titlul Mihai Stoica a dezvăluit primul lucru pe care îl va face după ce FCSB va câştiga titlul
VIDEO | WNBA draft. Caitlin Clark a fost prima jucătoare selectată, iar Cardoso şi Reese vor fi coechipiere VIDEO | WNBA draft. Caitlin Clark a fost prima jucătoare selectată, iar Cardoso şi Reese vor fi coechipiere
Evan Ndicka a fost externat Evan Ndicka a fost externat

Jucătorii Romei, în ”colaps psihologic” după ce au primit trei goluri în 7 minute de la Juventus. Jose Mourinho: ”Puţin prea slabi”

AS Roma Publicat pe 10 ian 2022

Tehnicianul Jose Mourinho a declarat că jucătorii echipei AS Roma au intrat în "colaps psihologic" după ce au primit trei goluri în şapte minute în înfrângerea cu Juventus, scor 3-4, din campionatul Italiei.

Roma conducea, duminică seară, cu 3-1, cu 20 de minute rămase înainte de revenirea uluitoare a lui Juve.

Lorenzo Pellegrini de la Roma a ratat un penalti acordat după un henţ al lui Matthijs de Ligt.

"Ne-am descurcat foarte bine timp de 70 de minute, dar după aceea a fost un colaps psihologic. Când ai necazuri, ar trebui să te ridici şi să arăţi din ce aluat eşti făcut, dar aici în vestiar sunt oameni care sunt puţin prea drăguţi, puţin prea slabi", a declarat Mourinho, conform BBC.

Formaţia Juventus a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-3, echipa AS Roma, în etapa a 21-a a campionatului Italiei. Torinezii au revenit după ce au fost conduşi cu 3-1. Romanii au ratat un penalti prin Pellegrini, în minutul 83, atunci când Juventus a rămas în 10, după eliminarea lui De Ligt.

Pentru Juventus au marcat Dybala '18, Locatelli '70, Kulusevski '74 şi De Sciglio '77.

Golurile echipei AS Roma au fost înscrise de Abraham '11, Mhitarian '48 şi Pellegrini '53.

În clasament, Juventus este pe locul 5, cu 38 de puncte iar AS Roma ocupă locul 8, cu 32 de puncte.