Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | FC Botoşani – UTA 1-2. Arădenii au plecat cu cele trei puncte, graţie celor două reuşite din prima repriză

Superliga Publicat de Ovidiu Neacşu pe 9 sep 2022

FC Botoşani a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa UTA Arad, în primul meci al etapei a zecea a Superligii.

Au marcat: Sno ’53 / Cascini ’26, Postolachi ‘31

FC Botoşani - UTA 1-2 (Sno S. 54' \Cascini J. 26', Postolachi V. 31')

• FC Botoşani: Pap - Sno, Dican, Ţigănaşu, Şeroni - Mussis, Sylla, Ivanov - Mateus, Camara, Mailat
  • Rezerve:  Ureche, Dragu, Patache, Perianu, Petkovski, M. Roman, Sadiku, Shahaf, Tîrcoveanu
  •
  • UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Chindriş, Benga, Hoxhallari - Batha, Stahl - Steau, Cascini, Jobello - Postolachi
  • Rezerve: Balauru, Ademi, Anton, Dobrescu, Keşeru, Matei, Negoescu, Otele, Ubbink

Min. 90+4: Fluier final de partidă!

Min. 72: Schimbări la ambele echipe, pentru UTA iese Otele şi intră Ubbink, iar la Botoşani iese Ţigănaşu şi intră Dragu.

Min. 66: Şeroni vede cartonaşul galben.

Min. 63: Schimbare la FC Botoşani, iese mussis şi intră Tîrcoveanu.

Min. 58: Cartonaş galben văzut de Otele.

Min. 54: GOL marcat de FC Botoşani, Sno profită de resingerea greşită a lui Iacob şi trimite în bară, dar balonul îi revine şi înscrie cu noroc.

Min. 50: Cartonaş galben văzut de Şteau.

Min. 46: A început a doua repriză!

Min. 46: Schimbare la ambele echipe, pentru UTA, iese Stahl şi intră Otele, iar la FC Botoşani ies Mateus şi Ivanov şi intră Petkovski şi Shahaf.

Min. 45+1: Fluier final al primei reprize!

Min. 31: GOL marcat de UTA, Postolachi dublează avantajul arădenilor, după ce a primit o pasă perfect în careu de la Stahl.

Min. 26: GOL marcat de UTA, Cascini este mult prea liber în careu şi deschide scorul cu o lovitură de cap.

Min. 19: Ţigănaşu vede cartonaşul galben.

Min. 4: Ocazie bună pentru UTA, Postolachi primeşte o pasă bună şi izbuteşte să trimită periculos, dar Pap este la post şi respinge încercarea.

Min.1: A început partida!