Ultima oră
România - Israel 3-0. Start excelent pentru naţionala feminină în European League România - Israel 3-0. Start excelent pentru naţionala feminină în European League
VIDEO | Metz - CSM Bucureşti 32-27. ”Tigroaicele” au prins o zi proastă şi au plătit scump VIDEO | Metz - CSM Bucureşti 32-27. ”Tigroaicele” au prins o zi proastă şi au plătit scump
Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor
Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr” Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr”
O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2! O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2!
Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano

Marius Ştefănescu ar putea reveni în fotbalul românesc. ”Suntem prudenţi”

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 7 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Sepsi Sfântu Gheorghe insistă pentru transferul lui Marius Ştefănescu.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38234/22435951/1/marius-stefanescu.jpg

 

Extrema în vârstă de 27 de ani s-a despărţit de formaţia bucureşteană în vara anului trecut, la scurt timp după sezonul în care a cucerit titlul alături de echipa patronată de Gigi Becali. Fotbalistul a ales atunci o experienţă în Turcia şi a semnat cu Konyaspor, însă perioada petrecută acolo nu a adus rezultatele aşteptate.

Laszlo Dioszegi, patronul lui Sepsi, a anunţat că o eventuală revenire a fotbalistului e condiţionată de promovarea în Superliga.

”Noi încă nu simţim bucuria promovării. Mai sunt 3 meciuri, mai avem nevoie de 4 puncte. Noi încă nu am discutat despre jucători noi. Suntem prudenţi. Prima dată să vedem dacă promovăm. În acest caz, da, ne mai trebuie 3-4 jucători de valoare. Asta 100%.

În cazul în care rămânem în Liga 2, va trebui să avem o altă strategie. Nu mă gândesc însă la acest scenariu, prefer să fiu pozitiv. Mai sunt 4-5 jucători cărora trebuie să vedem dacă le prelungim contractele. Am zis prima dată să promovăm, apoi vom vedea noi.

Am discutat cu Marius Ştefănescu, aşa este, dar i-am transmis lui Attila Hadnagy (n.r. preşedintele lui Sepsi) să aşteptăm mai bine finalul sezonului şi apoi vom vedea. Dacă vom câştiga cu Steaua, iar marţi (n.r. 12 mai) obţinem un punct cu Voluntari, atunci de miercuri putem vorbi despre transferuri"
, a declarat patronul covăsnenilor, pentru Digi Sport.


 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Sepsi OSK

Ultimele articole Toate articolele