Ultima oră
Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate
”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final ”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final
Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial
RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner
Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie
Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final

MM Stoica a anunţat noile transferuri de la FCSB: "Vom fi mai puternici. Gigi vrea cinci jucători"

FCSB Publicat de Sergiu Crăciun pe 17 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

După un start de sezon modest în campionat, campioana FCSB are în plan câteva transferuri pentru această iarnă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22240515/1/becali-meme.jpg

Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, Mihai Stoica, a anunţat poziţiile pe care clubul caută să transfere jucători. Oficialul roş-albaştrilor spune că a demarat deja discuţiile pentru jucători, însă nu a precizat care sunt şansele ca mutările să se şi materializeze.

În acest moment, patru jucători sunt pe picior de plecare de la FCSB în iarnă. Este vorba despre David Kiki, Vlad Chiricheş, Malcom Edjouma şi Denis Alibec.

"Gigi Becali cred că vrea 5, eu aş vrea 3. Aş vrea neapărat un fundaş central, neapărat un mijlocaş şi un fundaş stânga. Acum depinde de ce reuşim. Suntem în discuţii deocamdată.

Am făcut şi oferte, doar că până acum ne-am orientat la jucători de un anumit nivel şi pretenţiile lor salariale sunt foarte mari. Nu sunt pentru campionatul nostru, însă urmează să mai coborâm o treaptă. Vom fi mai puternici, clar.

Urmează o perioadă grea şi probabil că va urma o perioadă grea şi pentru noi, cei care trebuie să ne ocupăm să găsim jucători. În ianuarie trebuie să plecăm în cantonament, plecăm pe 4 ianuarie. Campionatul se reia în weekend-ul 17-18 ianuarie.

Cernat intră în pâine, s-ar putea să mai am o surpriză, să ne mai ajute cineva, dar asta rămâne de văzut. Nu are cum să se afle pentru că ştiu doar eu şi persoana respectivă.

Sunt doi jucători, o să vedem în iarnă. Unul dintre ei este foarte solicitat de către cluburi. Eu vreau un mijlocaş, un fundaş central neapărat şi un fundaş stânga! Poate să fie şi doi, patru sau cinci jucători. Deocamdată ne uităm după portughezi.

Dacă îi iei liberi, au salarii mari. Sunt unii care au salarii mari. Dacă îi iei şi dai bani, salariul e tot mare. Dacă e un jucător valoros, salariul e tot mare. În Portugalia au crescut iar preţurile, a fost o vreme mai slabă, dar acum au crescut iar salariile acolo. E greu să îi iei, pentru că au crescut salariile şi acolo. Nu mă pricep la astea. Eu mă pricep la oameni!", a spus Mihai Stoica pentru Fanatik.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele