VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

Neicuţescu, extrem de optimist după remiza cu Iaşi. ”O să vedeţi că o să terminam în primele trei, cel puţin”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 12 iul 2020

Dinamo şi Poli Iaşi au terminat la egalitate, 1-1, în direct la Look Plus, meciul din etapa a noua a play-out-ului din Casa Liga 1, după goluri marcate din penalty de Sorescu, minutul 10, şi Andrei Cristea, minutul 85.

Imediat după meci, Neicuţescu a debordat de optimism. Fotbalistul lui Dinamo este de părere că formaţia ta se va salva fără probleme de la retrogradare, ba mai mult, va reuşi să termine în primele 3 în play-out.

„Am încercat, nu vreau să comentez faza golului. Nu vreau să vorbesc aiurea. Am avut ocazia aia, se loveşte mingea de spatele lui, rămâne la el…

Ca atitudine suntem pe drumul bun, dar mai avem de lucrat ca joc. Nu avem încredere la finalizare, am impresia că uneori ne lăsăm dominaşi.

Noi facem tot posibilul să urcăm în clasament. Sperăm să legăm două victorii, cred că vom urca mult mai mult în clasament. Fanii ne sunt aproape, nu reuşim să le mulţumim în teren, au fost la Săftica, ne-au încurajat. Noi suntem fotbalişti, suntem făcuţi pentru presiune, nu ar trebuie să ne plângem de asta. O să scoatem la capăt. O să vedeţi că o să terminam în primele trei, cel puţin”, a declarat Neicuţescu, la finalul partidei.