Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut
Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal

Nu s-au menajat, deşi nu aveau nicio miză. Napoli - Lazio 3-1. Trupa lui Ştefan Radu ratează şansa de a încheia pe podium, dar merge în Champions League

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2020

Napoli a câştigat cu scorul de 3-1, pe teren propriu, contra celor de la Lazio, la care Ştefan Radu nu a fost în lot, din cauza unei accidentări, care îl macină de ceva timp pe fundaşul român.

”Albaştrii” nu aveau nicio miză în această partidă, fiind pe 7, poziţie de pe care nu mai putea urca sau coborî, de asemenea aveau asigurat un loc de Europa League, după succesul din Cupa Italiei, în finala contra celor de la Juventus.

Ruiz a deschis scorul în minutul 9, cu un şut superb din afara careului, care s-a dus sub bară, iar portarul nu s-a putut întinde suficient pentru a respinge. Immobile a intrat la rampă. Atacantul care a devenit ”gheata de aur” din acest an a ajuns la cota 36, după ce a trimis în poartă, o minge a lui Marusic, de pe partea stângă.

Actul secund a curs doar în direcţia lui Napoli. Mai întâi, Insigne a punctat din penalty, iar Politano a marcat în prelungiri, după ce s-a desprins din marcajul advers.

Lazio termină astfel pe locul 4, la egalitate cu Atalanta, care a terminat pe 3. Trupa lui Radu Ştefan prinde ultimul loc de Champions League.