VIDEO | Real Madrid sărbătoreşte titlul de campioană a Spaniei. Fanii cer aducerea lui Mbappe şi vor ca Vinicius să câştige Balonul de Aur VIDEO | Real Madrid sărbătoreşte titlul de campioană a Spaniei. Fanii cer aducerea lui Mbappe şi vor ca Vinicius să câştige Balonul de Aur
Echipa Under 19 a CS Dinamo a câştigat Cupa României Naţional Echipa Under 19 a CS Dinamo a câştigat Cupa României Naţional
Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine” Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine”
Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA
Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat semimaratonul Bucureşti. Leonard Mitrică şi Alexandru Corneschi s-au clasat pe 5 şi 6 Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat semimaratonul Bucureşti. Leonard Mitrică şi Alexandru Corneschi s-au clasat pe 5 şi 6
UTA, fără 9 jucători de bază înaintea meciului cu Dinamo. Decizia luată de Mircea Rednic UTA, fără 9 jucători de bază înaintea meciului cu Dinamo. Decizia luată de Mircea Rednic

O echipă cu pretenţii din Liga 2 a rămas fără antrenor! Şi-a reziliat contractul, după un start de an modest

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2024

Erik Lincar (45 de ani) nu mai este antrenorul celor de la Concordia Chiajna. Tehnicianul a avut un start de an modest, iar ilfovenii sunt ieşiti din lupta la play-off-ul de promovare.

Cei de la ProSport scriu că s-a ajuns la un acord pentru reziliere amiabilă, fără salarii compensatorii. De asemenea, de la echipă au plecat şi secunzii Viorel Domocoş şi Robert Panduru.

Sursa mai sus citată scrie că de pregătirea echipei se vor ocupa Cristian Bălaşa şi Costel Orac, sub formă de interimat.

Primul este directorul sportiv al celor de la Concordia, iar al doilea este un nume experimentat din fotbalul românesc, deţinător de licenţă Pro, se ocupă de destinele Academiei ilfovenilor.