Ultima oră
Suspedanre drastică pentru Madibo, după faultul horror asupra lui Kone Suspedanre drastică pentru Madibo, după faultul horror asupra lui Kone
Cehia - Mexic 0-3. Parcurs perfect în grupe pentru gazdele turneului final! Cehia - Mexic 0-3. Parcurs perfect în grupe pentru gazdele turneului final!
Africa de Sud - Coreea de Sud 1-0. Ce surpriză! Naţionala cotată cu ultima şansă în Grupa A s-a calificat Africa de Sud - Coreea de Sud 1-0. Ce surpriză! Naţionala cotată cu ultima şansă în Grupa A s-a calificat
Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos
Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare

Panduru nu s-a ferit de cuvinte când a venit vorba de Puşcaş: ”Trebuie să se termine cu asta. Ba ai pubalgie, ba n-ai pubalgie!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Publicat pe 10 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Echipa bucureşteană Dinamo a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FC Argeş, în ultimul meci al etapei a opta din play-off-ul Superligii.

 

 

https://i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22439784/1/dinamo-bucuresti-universitatea-craiova-cupa-romaniei-betano-23-04-2026-3.jpg

Dinamo a pus presiune din prima pe echipa oaspete şi George Puşcaş a marcat primul său gol pentru alb-roşii, în minutul 3, când a înscris cu o lovitură de cap. Sivis l-a încercat pe Căbuz, în minutul 11, cu un şut din drop, de la marginea careului, apoi portarul piteştenilor a scos de sub bară trasorul lui Armstrong, în minutul 26.

În partea secundă, piteştenii şi-au revenit, iar Bettaieb, intrat la pauză, a egalat înscriind printre picioarele lui Epassy, în minutul 64. Puşcaş a lovit bara în minutul 80, dar dinamoviştii au reuşit totuşi să înscrie pe final de meci. În primul minut al prelungirilor, Puşcaş s-a luptat la marginea careului, i-a trimis lui Boateng, iar acesta a şutat. Mingea a fost deviată de Tudose şi a intrat în poartă, iar Dinamo - FC Argeş s-a terminat 2-1.

Basarab Panduru a comentat situaţia lui George Puşcaş şi a vorbit despre problemele cauzate de pubalgie, afecţiune care i-a influenţat evoluţiile din ultima perioadă.

Fostul internaţional a atras atenţia asupra modului în care astfel de probleme medicale sunt percepute în fotbal şi asupra impactului pe care îl pot avea asupra formei unui jucător.

În ciuda dificultăţilor recente, Puşcaş a avut o prestaţie excelentă în victoria lui Dinamo cu FC Argeş, marcând primul gol şi oferind pasa decisivă la reuşita de 2-1.

 

”Trebuie să se termine cu asta. Ba ai pubalgie, ba n-ai pubalgie!”

”În primul rând, trebuie să se termine cu asta: ba ai pubalgie, ba n-ai pubalgie. În toată Europa văd problema asta cu pubalgia şi apare mai des când nu îţi iese nimic. Şi Lamine Yamal a avut pubalgie când nu marca niciun gol, iar apoi, când a început să înscrie, brusc a fost bine mersi.

Nu ştiu la el (n.r. Puşcaş), nu mă bag, nu discut dacă are sau n-are. Dar dacă nu mai există nicio problemă, probabil îşi poate vedea de un antrenament bun şi de meciuri bune, iar la anul să marcheze mai multe goluri”, a spus Basarab Panduru la Prima Sport 1.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele