Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

Panduru nu s-a ferit de cuvinte când a venit vorba de Puşcaş: ”Trebuie să se termine cu asta. Ba ai pubalgie, ba n-ai pubalgie!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Publicat pe 10 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Echipa bucureşteană Dinamo a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FC Argeş, în ultimul meci al etapei a opta din play-off-ul Superligii.

 

 

https://i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22439784/1/dinamo-bucuresti-universitatea-craiova-cupa-romaniei-betano-23-04-2026-3.jpg

Dinamo a pus presiune din prima pe echipa oaspete şi George Puşcaş a marcat primul său gol pentru alb-roşii, în minutul 3, când a înscris cu o lovitură de cap. Sivis l-a încercat pe Căbuz, în minutul 11, cu un şut din drop, de la marginea careului, apoi portarul piteştenilor a scos de sub bară trasorul lui Armstrong, în minutul 26.

În partea secundă, piteştenii şi-au revenit, iar Bettaieb, intrat la pauză, a egalat înscriind printre picioarele lui Epassy, în minutul 64. Puşcaş a lovit bara în minutul 80, dar dinamoviştii au reuşit totuşi să înscrie pe final de meci. În primul minut al prelungirilor, Puşcaş s-a luptat la marginea careului, i-a trimis lui Boateng, iar acesta a şutat. Mingea a fost deviată de Tudose şi a intrat în poartă, iar Dinamo - FC Argeş s-a terminat 2-1.

Basarab Panduru a comentat situaţia lui George Puşcaş şi a vorbit despre problemele cauzate de pubalgie, afecţiune care i-a influenţat evoluţiile din ultima perioadă.

Fostul internaţional a atras atenţia asupra modului în care astfel de probleme medicale sunt percepute în fotbal şi asupra impactului pe care îl pot avea asupra formei unui jucător.

În ciuda dificultăţilor recente, Puşcaş a avut o prestaţie excelentă în victoria lui Dinamo cu FC Argeş, marcând primul gol şi oferind pasa decisivă la reuşita de 2-1.

 

”Trebuie să se termine cu asta. Ba ai pubalgie, ba n-ai pubalgie!”

”În primul rând, trebuie să se termine cu asta: ba ai pubalgie, ba n-ai pubalgie. În toată Europa văd problema asta cu pubalgia şi apare mai des când nu îţi iese nimic. Şi Lamine Yamal a avut pubalgie când nu marca niciun gol, iar apoi, când a început să înscrie, brusc a fost bine mersi.

Nu ştiu la el (n.r. Puşcaş), nu mă bag, nu discut dacă are sau n-are. Dar dacă nu mai există nicio problemă, probabil îşi poate vedea de un antrenament bun şi de meciuri bune, iar la anul să marcheze mai multe goluri”, a spus Basarab Panduru la Prima Sport 1.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele