Box | Saul "Canelo" Alvarez şi-a păstrat titlul unificat la categoria supermijlocie Box | Saul "Canelo" Alvarez şi-a păstrat titlul unificat la categoria supermijlocie
Lionel Messi intră în istoria MLS după ce a oferit cinci pase decisive şi un gol în meciul cu New York Red Bulls Lionel Messi intră în istoria MLS după ce a oferit cinci pase decisive şi un gol în meciul cu New York Red Bulls
Ladislau Boloni, atac la adresa arbitrajului după înfrângerea suferită în duelul cu Rennes: ”Nu ştiu dacă să urlu, să plâng sau să râd” Ladislau Boloni, atac la adresa arbitrajului după înfrângerea suferită în duelul cu Rennes: ”Nu ştiu dacă să urlu, să plâng sau să râd”
Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr
Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off

Perechea Irina Bara/Varvara Lepchenko, în sferturile de finală ale turneului de la Gdynia

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 20 iul 2021

Perechea Irina Bara/Varvara Lepchenko (România/SUA) s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Gdynia (Polonia).

Ele au învins în primul tur, cu scorul de 7-6 (3), 7-6 (6), perechea poloneză Ania Hertel/Martyna Kubka

În faza următoare, Bara şi Lepchenko vor evolua cu echipa Anna Danilina/Ligia Marozava (Kazahstan/Belarus), cap de serie numărul 3.

Calificarea în turul al doilea este recopensată cu un premiu total de 2.300 de dolari şi cu câte 60 de puncte WTA.