VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

Puşcaş, 77 de minute în eşecul cu coşmarul celor de la FCSB. Reading a avut 1-0

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 14 iul 2020

George Puşcaş a evoluat 77 de minute, în partida pe care Reading a cedat-o pe teren propriu, în faţa celor de la Midddelsbroug, cu scorul de 2-1, echipa care a eliminat FCSB, în dramatică semifinală de Cupa UEFA, din anul 2006.

Atacantul român a primit un cartonaş galben, iar pe final a fost înlocuit cu Baldock. Reading a deshis scorul prin Moore, dar adversarii au egalat chiar înainte de pauză, prin Fletcher.

Golul victoriei a venit în minutul 82 prin Roberts, care prin această reuşită a asigurat salvarea echipei sale de la retrogradare, după un sezon mult sub aşteptări.

Reading nici ea nu excelează, dar este în zona sigură, pe locul 14.