Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

Simona Halep joacă miercuri în turul doi la Toronto. De la ce oră este programat meciul

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 10 aug 2022

Simona Halep, locul 15 mondial, va juca miercuri în turul doi la Toronto, turneu din Canada, cu premii de 2.527.250 de dolari.

Halep va evolua contra chinezoaicei Shuai Zhang, locul 45 mondial.

Partida este a doua de pe terenul al doilea, fiind programată după meciul dintre Elena Rîbakina şi Cori Gauff, care începe la ora 16.00.

Simona Halep şi Shuai Zhang au mai fost adversare de cinci ori. În trei meciuri s-a impus românca, iar în două chinezoaica. Ultima dată, Halep şi Zhang s-au întâlnit la Madrid, în 2022, meci în care s-a impus Halep cu scorul de 6-2, 6-3.