Juan Martin Del Potro, dezvăluiri emoţionante despre retragerea din tenis. ”A fost decisă de corpul meu” Juan Martin Del Potro, dezvăluiri emoţionante despre retragerea din tenis. ”A fost decisă de corpul meu”
”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular ”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular
S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Raul Badiu s-a impus în Raliul Harghitei powered by Toyota 2024 Raul Badiu s-a impus în Raliul Harghitei powered by Toyota 2024
SCM Râmnicu Vâlcea anunţă venirea unei campioane mondiale SCM Râmnicu Vâlcea anunţă venirea unei campioane mondiale

Surpriză pe ”Giuseppe Meazza”. Inter - Bologna 1-2. Gazdele au avut 1-0, om în plus şi au ratat şi o lovitură de pedeapsă

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 5 iul 2020

Scorul a fost deschis de Lukaku, care în minutul 23, care a marcat cu puţin noroc, după ce o minge trimisă în bară a venit la atacantul belgian.

Repriza secundă a debutat rău pentru Bologna, Sorioano a văzut direct cartonaşul roşu, după un fault dur la Gagliardini. În minutul 62 Lautaro Martinez a ratat o lovituă de pedeapsă şi a ratat şansa de a închide partida. Starul argentinian a trimis modet, pe centrul porţii.

Deşi au avut un om în minut, fotbaliştii lui Mihajlovic au egalat, prin proaspătul intrat Juwara, care a trimis imparabil cu un şut în forţă, din interiorul careului.

Finalul de partidă a fost de coşmar pentru Inter. Bastoni a primit al doilea galben în minutul 77 şi a fost eliminat, iar după doar două minute Barrow i-a adus pe oaspeţi în avantaj, după ce a finalizat un contraatac şcoală.

Inter: Handanovic - Bastoni, de Vrij, D,Ambrosio - Young (85 Biraghi), Brozovic (88 Valero), Gagliardini, Candreva - Eriksen (75 Sanchez) - Martinez (85 Esposito), Lukaku.

Bologna: Skorupski - Tomiyasu (65 Bani), Danilo, Denswil, Dijks - Soriano, Schouten, Dominguez (88 Baldursson) - Sansone (65 Juwara), Barrow (85 Svanberg), Orsolini (65 Palacio).