Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”
„Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei „Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei

Tottenham le-a predat fotbal celor de la Southampton într-un meci cu 5 goluri marcate. Rezultatele zilei din Premier League

Premier League Publicat de Emanoil Ursache pe 6 aug 2022

Spectacolul din Premier League continuă la Prima Sport! După ce Liverpool a obţinut doar o remiză pe terenul lui Fulham, 2-2, tot în direct la Prima Sport 1, Tottenham şi-a respectat statutul de favorită acasă cu Southampton, unde s-a impus cu un categoric 4-1.

Şi aici, meciul a început surprinzător. Ward-Prowse a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 12. Spurs nu a stat, însă, pe gânduri şi a egalat destul de rapid în minutul 29 prin Sessegnon. La doar zece minute distanţă, cu o lovitură de cap superbă, fundaşul central Eric Dier i-a adus pe londonezi în avantaj pentru prima dată în partidă.

Autogolul lui Salisu din minutul 60 şi reuşita lui Kulusevski de trei minute mai târziu au risipit orice fel de emoţii pentru Tottenham şi au stabilit scorul final al partidei.

Într-un alt meci al zilei, transmis de către Prima Sport 4, Newcastle a învins pe teren propriu Nottingham Forest cu scorul de 2-0. Schar, în minutul 58, a semnat printr-un şut puternic de la distanţă din afara careului un gol care poate candidata la reuşita primei etape din Premier League. Wilson, în minutul 78, avea să stabilească rezultatul final al duelului.

De asemenea, pe Prima Sport 3, Leeds a învins pe teren propriu Wolverhampton cu scorul de 2-1. Oaspeţii au punctat primii, în minutul 6, prin Podence, însă Rodrigo (24') şi Aaronson (74') au adus toate cele trei puncte pentru gazde prin golurile lor.

În acelaşi timp, pe Prima Sport PPV3 (disponibil în reţeaua Vodafone), Bournemouth - Aston Villa s-a terminat 2-0. Pentru gazde au marcat Lerma, în minutul 3, şi Moore, în minutul 80.

Cel mai puternic meci al zilei din Premier League, Everton - Chelsea, va fi transmis în direct tot de către Prima Sport 2 şi poate fi urmărit în format live video & text pe site-ul www.PrimaSport.ro