Gig Becali, săgeţi la adresa lui Mihai Rotaru: „El nu a gustat niciodată dintr-un trofeu” Gig Becali, săgeţi la adresa lui Mihai Rotaru: „El nu a gustat niciodată dintr-un trofeu”
Jesus Navas va pleca de la Sevilla FC la finalul sezonului, după 20 de ani petrecuţi la club Jesus Navas va pleca de la Sevilla FC la finalul sezonului, după 20 de ani petrecuţi la club
FCSB, ofertă de 1.3 milioane de euro pentru un fotbalist ce a impresionat în Superliga FCSB, ofertă de 1.3 milioane de euro pentru un fotbalist ce a impresionat în Superliga
Loteria Română a lansat lozul ”Team Romania” Loteria Română a lansat lozul ”Team Romania”
Julian Nagelsmann a anunţat lotul Germaniei pentru EURO 2024. Cei 27 de jucători convocaţi Julian Nagelsmann a anunţat lotul Germaniei pentru EURO 2024. Cei 27 de jucători convocaţi
Probleme pentru Real Madrid! Endrik s-a accidentat la coapsa dreaptă Probleme pentru Real Madrid! Endrik s-a accidentat la coapsa dreaptă

Victorie la limită pentru Contra şi Stanciu în Saudi Pro League

Arabia Saudita Publicat pe 7 mar 2024

Echipa saudită Damac, antrenată de tehnicianul român Cosmin Contra, a învins joi, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Al-Wehda, în etapa a 23-a din Saudi Pro League.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Abdullah Bukhari, care a marcat în propria poartă, în minutul 22.

Oaspeţii au rămas în zece din minutul 72, când Jawad El Yamiq a primit cartonaşul roşu. În minutul 90+8 Damac a avut un gol al lui Dhari Al-Enezi, anulat de VAR, iar în minutul 90+13 gazdele au beneficiat de un nou autogol, înscris de Al-Hafith, dar şi acesta a fost anulat după intervenţia VAR astfel că, după o repriză secundă prelungită cu numai puţin de 15 minute, Damac s-a impus cu 1-0.

Mijlocaşul român Nicolae Stanciu a fost titular la Damac şi a ieşit de pe teren în minutul 90+4.

În clasament, formaţia condusă de Cosmin Contra este pe locul 6, cu 34 de puncte. Al-Wehda ocupă poziţia a 10-a, cu 27 de puncte.