Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut
Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal

VIDEO: A uitat cum se "face" de la 11 metri? Execuţia lui CR7 din penalty, la primul meci după pandemie. Juventus se califică în finala Cupei Italiei. Rebic, eliminat, după un fault horror

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 12 iun 2020

Prima semifinală a Cupei Italiei, dintre Juventus şi AC Milan a început furibund, în minutul 15 oaspeţii au cerut penalty, la un duel între Conti şi Cristiano Ronaldo. Arbitrul Orasato a apela la VAR, care a stabilit că fundaşul italian a făcut henţ. Partida se vede în direct pe Look Plus.

Cristiano Ronaldo a tras un şut puternic direct în bară, care a fost uşor atins cu vârful degetelor de portarul Donnarumma. A fost al doilea penalty ratat de portughez de când joacă la ”bătrâna doamnă”.

La scurt timp Rebic a văzut direct cartonaşul roşu, după o intrare de KO la Danilo, care din fericire a putut continua partida.

Juventus a controlat partida graţie omului în plus, dictând ritmul partidei, dar nu a reuşit să se lipească de gol, Ronaldo nefiind în cea mai bună zi a sa.

Până la final nu s-a mai marcat, iar Junvetus se califică în ultimul act prin regula golului marcat în deplasare, graţiei meciului tur, terminat 1-1.

Juventus: Buffon - Sandro, de Ligt, Bonucci, Danilo (86 Cuadrado) - Pjanic (62 Khedira), Betancur, Matuidi (62 Rabiot) - Ronaldo, Dybala, Costa (62 Bernadeschi).

AC Milan: Donnarumma - Conti (88 Saelemaekers), Kjaer, Romagnoli, Calabria (88 Laxalt) - Kessie (82 Krunic), Bennacer - Paqueta (82 Colombo), Bonaventura (52 Leao), Calhanoglu - Rebic.