”Eu voi sta pe bancă”. Prezenţă surprinzătoare la FCSB - Dunajska Streda ”Eu voi sta pe bancă”. Prezenţă surprinzătoare la FCSB - Dunajska Streda
Campioana ”U” BT Cluj se va reuni în 15 august. Amicale cu echipe din Serbia, Polonia şi Grecia Campioana ”U” BT Cluj se va reuni în 15 august. Amicale cu echipe din Serbia, Polonia şi Grecia
Surprize în Cupa Italiei. Cinci cluburi din Serie A au fost eliminate în primul tur Surprize în Cupa Italiei. Cinci cluburi din Serie A au fost eliminate în primul tur
Procesul lui Giggs a început. Ce acuzaţii i se aduc Procesul lui Giggs a început. Ce acuzaţii i se aduc
VIDEO | Victorie pentru Cremonese în Cupa Italiei, dar Chiricheş şi Ionuţ Radu au avut un meci greu. Cum a fost "întors" fundaşul la golul de 2-2 VIDEO | Victorie pentru Cremonese în Cupa Italiei, dar Chiricheş şi Ionuţ Radu au avut un meci greu. Cum a fost "întors" fundaşul la golul de 2-2
Puşcaş rămâne în Italia! Va fi coleg de echipă cu Cesc Fabregas Puşcaş rămâne în Italia! Va fi coleg de echipă cu Cesc Fabregas

VIDEO | AS Roma, ultima sfert-finalistă a Cupei Italiei. A trecut la limită de Lecce

AS Roma Publicat pe 21 ian 2022

AS Roma s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei Italiei, trecând în optimi de echipa de liga secundă Lecce, scor 3-2.

Învingătorii au marcat prin Kumbulla ’40, Abraham ’54 şi Shomurodov ’81. Pentru Lecce a înscris Calabresi, în minutul 14.

În minutul 62, de la Lecce a fost eliminat Gargiulo.

S-au mai calificat în sferturi Atalanta, Fiorentina, AC Milan, Lazio Roma, Juventus, Sassuolo şi Inter Milano. Confruntările din sferturi vor fi Juventus – Sassuolo, Atalanta - Fiorentina, AC Milan – Lazio şi Inter – Roma.

Anul trecut, trofeul a fost câştigat de Juventus.