Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr
Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei

VIDEO | BLESTEMUL ELIMINĂRILOR. MONACO, AL TREILEA MECI CONSECUTIV JUCAT ÎN INFERIORITATE

Ligue 1 Publicat pe 25 aug 2019

Monaco nu scapă de probleme nici după etapa a 3-a a Ligue 1. Deşi a întâlnit un adversar abordabil, echipa din Principat s-a împiedicat şi în faţa lui Nimes, terminând la egalitate un meci în care a avut avantaj de două goluri.

Silmani, în minutul 39 şi Ben Yedder, 6 minute mai târziu, au adus-o pe Monaco în avantaj şi totul părea să decurgă conform planului pentru gazde. Începutul dezastrului a venit la 10 minute după reluare. Jemerson a fost trimis la cabine după un fault dur. Arbitrul, care i-a acordat iniţial doar cartonaşul galben, a revenit şi i-a arătat cartonaşil roşu după intervenţia VAR.

Nimes nu s-a lăsat invitată prea mult şi a mizat totul pe cartea atacului, profitând de omul în plus. Şi după ce Philippoteaux a redus din handicap, în minutul 70, nou intratul Denkey a restabilit egalitatea, în minutul 82, şi le-a adus oaspeţilor un egal nesperat.

Monaco este la al treilea meci consecutiv din tot atâtea disputate în acest start de Ligue 1, în care a jucat în inferioritate. În etapa inaugurală, în derby-ul cu Lyon (0-3), Cesc Fabregas a fost eliminat, iar cu Metz (0-3) a văzut Ruben Aguilar a văzut cartonaşul roşu. De fiecare dată eliminările au costat-o pe Monaco, echipă care se vede acum pe 19, antepenultimul, cu numai un punct în clasament.