VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”Lucrăm doar la asta! Orice altceva poate să mai aştepte”. Dan Şucu doreşte un antrenor legendar la Rapid ”Lucrăm doar la asta! Orice altceva poate să mai aştepte”. Dan Şucu doreşte un antrenor legendar la Rapid
Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă
Italianul Daniele Orsato arbitrează meciul PSG - Borussia Dortmund din semifinalele Ligii Campionilor Italianul Daniele Orsato arbitrează meciul PSG - Borussia Dortmund din semifinalele Ligii Campionilor
Costel Gâlcă l-a revitalizat pe Andrei Ivan, iar fostul antrenor al Craiovei nu s-a abţinut: ”Asta e cartea de vizită!”

Elias Charalambous a anunţat echipa unde vrea să antreneze: ”Am câştigat titlul de campion, aş merge!”

VIDEO | CA-N VREMURILE BUNE. RAPID BATE CHIAJNA ŞI URCĂ ÎN CLASAMENT CU GÂNDUL LA LIGA 1

Video Publicat pe 10 aug 2019

Fanii Rapidului au făcut spectacol în Regie, acolo unde favoriţii lor s-au impus clar, cu 3-1, în faţa Concordiei Chiajna, într-un meci din etapa a doua a ligii secunde.

Însă începutul nu a fost deloc simplu, pentru că ilfovenii au deschis scorul 10, prin Albu. A fost semnalul revenirii giuleştenilor, care au marcat mai întâi pentru 1-1, prin Hlistei, în minutul 18, din penalty, după care, cinci minute mai târziu, au trecut în avantaj prin autogolul lui Paliu.

Scorul final, 3-1, a fost stabilit de Vlada, în minutul 32, al cărui gol a declanşat fiesta galeriei „vişiniilor”. Rapid urcă acum pe locul 5, cu 4 puncte din două meciuri, în timp ce Chiajna se află în a doua jumătate a clasamentului, pe locul 13, cu 3 puncte.