PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 16 aug 2020

Jorge Martin a câştigat cursa clasei Moto 2, din cadrul Marelui Premiu al Spaniei, care se dispută pe circuitul de la Barcelona. Ibericul a câştigat de o manieră autoritată, în faţa italianului Luca Marini. Pe ultima treaptă a podiumului s-a clasat Marcel Schrotter.

În turul al treilea a avut loc un moment horror. Italianul Enea Bastianini a căzut într-un viraj orb, iar motocicleta rămasă pe trasă a generat un adevărat carambol, cu 4 piloţi. Cel mai afectat a fost Hafizh Syahrin. Pilotul din Malaezia s-a izbit de asfalt, fiind transportant la spital, cu suspiciune de multiple fracturi, din fericire conştient.

Albert Arenas a câştigat cursa clasei Moto3, la mare luptă. Ibericul s-a impus la photofinish, în faţa compatriotului său, Jaume Masia. Nici ocupantul locului al treilea nu a fost departe, fiind vorba de italianul Celestino Vietti.