Gigi Becali a dezvăluit când va mai merge la stadion. "Fac şi propagandă" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a dezvăluit când va mai merge la stadion. "Fac şi propagandă" | VIDEO EXCLUSIV
Dan Şucu mai are de învăţat până să ajungă ca Gigi Becali: „Poate să cheltuie 25-30 de milioane până să înveţe” | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu mai are de învăţat până să ajungă ca Gigi Becali: „Poate să cheltuie 25-30 de milioane până să înveţe” | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali nu a avut milă! Finanţatorul de la FCSB şi-a bătut joc de un fost jucător al Stelei! "O să îi fac zile negre" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali nu a avut milă! Finanţatorul de la FCSB şi-a bătut joc de un fost jucător al Stelei! "O să îi fac zile negre" | VIDEO EXCLUSIV
Costel Gâlcă nu a continuat la FCSB dintr-un motiv uluitor! "M-a înşelat" | VIDEO EXCLUSIV Costel Gâlcă nu a continuat la FCSB dintr-un motiv uluitor! "M-a înşelat" | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul lui Florinel Coman: „Nu m-am înţeles cu nimic! La revedere!” | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul lui Florinel Coman: „Nu m-am înţeles cu nimic! La revedere!” | VIDEO EXCLUSIV
„Eu am proorocit. Şi dacă am proorocit, hai la revedere!” . Gigi Becali, sigur că va elimina o echipă mare din Europa în drumul spre grupele UCL | VIDEO EXCLUSIV „Eu am proorocit. Şi dacă am proorocit, hai la revedere!” . Gigi Becali, sigur că va elimina o echipă mare din Europa în drumul spre grupele UCL | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

CFR Cluj a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Sepsi OSK, în etapa a şaptea din play-off-ul Superligii. Covăsnenii au avut doi jucători eliminaţi în prima repriză.

Prima repriză a meciului din Gruia a fost una cu multe evenimente. Gazdele au deschis scorul încă din minutul 6, prin Karlo Muhar, care a înscris din centrarea lui Deac. În minutul 19 arbitrul Marcel Bîrsan a acordat penalti pentru oaspeţi şi Alimi a transformat egalând situaţia pe tabelă.

În minutul 21 Adrian Oroian a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben în decurs de numai şapte minute, dar Sepsi a rămas în numai opt jucători de câmp în minutul 45+2, când Florin Ştefan a fost eliminat cu cartonaş roşu direct.

Cu doi jucători în plus, clujenii nu au reuşit să înscrie, deşi Otele a trimis în bară în minutul 57, urmat de Bîrligea, în minutul 84. Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 90+6, prin Muhar şi scorul final a fost 2-1. CFR Cluj este pe locul 2, cu 37 de puncte, în timp ce Sepsi are 28 de puncte şi e pe locul 6.

VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 2-1 (Muhar 6, 90+6 / Alimi 20-penalty), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• CFR: Sava - Mogoş, Boben, Kresic, Camora - Muhar, Keita, Tachtsidis - Deac, Michael, Fica
  • Sepsi: Niczuly - Oroian, D. Ciobotariu, Ninaj, A. Dumitrescu - M. Ştefănescu, Alimi, Kallaku, Fl. Ştefan - Safranko, K. Varga

Minutul 90+8: Final de meci! Se termină 2-1.

Minutul 90+6: GOL CFR! Muhar insistă şi ajunge la minge, apoi reia din câţiva metri.

Minutul 74: Muhar îl găseşte perfect pe Avounou, dar Niczuly iese bine şi blochează.

Minutul 57: Otele a reluat în bară din careu.

Minutul 46: Camora centrează cu exteriorul pentru lovitura de cap a lui Michael. Niczuly a reuşit să prindă.

Minutul 45+8: Pauză! Scorul este 1-1.

Minutul 45+1: Ştefan îl faultează în poziţie de ultim apărător pe Michael şi vede direct cartonaş roşu.

Minutul 35: Deac scoate cu călcâiul la Deac, care reia în braţele lui Niczuly.

Minutul 24: Niczuly salvează cu un reflex de zile mari la reluare cu capul a lui Tachtsidis din câţiva metri.

Minutul 21: Oroian vede al doilea cartonaş galben şi este eliminat.

Minutul 18: GOL Sepsi! Ştefănescu este călcat în careu şi se dictează penalty după consultarea monitorului VAR. Alimi transformă.

Minutul 6: GOL CFR! Deac bate un corner, Muhar se înalţă peste Dumitrescu şi trimite cu capul.

Minutul 5: Niczuly salvează în corner la reluarea lui Mogoş.

----------------------------------------

CFR Cluj vine după victoria cu scorul de 1-0 în faţa Universităţii Craiova, din runda trecută şi se află pe locul 4 în Superliga, la egalitate de puncte cu oltenii. „Feroviarii” au mare nevoie de victorie în partida cu Sepsi pentru a menţine lupta la locul 2, ce le asigură prezenţa în cupele europene.

De cealaltă parte, Sepsi se află pe ultima poziţie din play-off şi vine după egalul, scor 2-2, reuşit acasă cu FCSB. Covăsnenii au 28 de puncte şi au şanse minime să mai prindă un loc în top 3.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.