VIDEO | Corvinul - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Pîrvulescu deschide scorul VIDEO | Corvinul - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Pîrvulescu deschide scorul
”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor ”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor
Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit
Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro
”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă ”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă
S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin

VIDEO | CFR ZDROBEŞTE SIBIUL ŞI REVINE PE PRIMUL LOC. CUM S-AU MARCAT GOLURILE

Video Publicat pe 10 aug 2019

CFR Cluj a învins Hermannstadt la scor de neprezentare, într-un meci disputat în această seară pe stadionul „Doctor Constantin Rădulescu”. Întâlnirea a contat pentru etapa a 5-a a Ligii 1 şi a fost transmisă în direct de postul de televiziune LOOK PLUS.

Pentru CFR, minutul 13 a fost cu noroc. Atent, Păun a reuşit o intercepţie la circa 35 de metri de poarta oaspeţilor, a driblat doi jucători şi a marcat cu un şut de la 16 metri. Hermannstadt a încercat să iasă mai mult la joc, a avut şi momente mai bune, însă a căzut pe final când clujenii au marcat alte două goluri, prin Costache, în minutul 84, şi Omrani, în minutul 89 din penalty.

Victoria din această seară o readuce pe CFR Cluj pe primul loc în clasamentul provizoriu. Echipa lui Dan Petrescu are acum 13 puncte, în timp ce sibienii sunt pe poziţia a 11-a, cu doar 3 puncte.