VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni 0-0, în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni 0-0, în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start
A fost ales preşedinte al clubului FC Porto şi a pus capăt domniei lui Pinto da Costa, după 42 de ani A fost ales preşedinte al clubului FC Porto şi a pus capăt domniei lui Pinto da Costa, după 42 de ani
Gigi Becali vrea să îi fure fundaşul lui Hagi: „Semnează!” Gigi Becali vrea să îi fure fundaşul lui Hagi: „Semnează!”
O tenismenă cu renume şi-a anunţat retragerea O tenismenă cu renume şi-a anunţat retragerea
Mesajul care sigur o va înfuria pe CSA Steaua! Ce a apărut pe contul oficial al celor de la FCSB, după câştigarea titlului Mesajul care sigur o va înfuria pe CSA Steaua! Ce a apărut pe contul oficial al celor de la FCSB, după câştigarea titlului
VIDEO | Poli Iaşi - UTA, astăzi, de la 18:15, în direct la Prima Sport 1! Moldovenii pot scăpa de „zona roşie” VIDEO | Poli Iaşi - UTA, astăzi, de la 18:15, în direct la Prima Sport 1! Moldovenii pot scăpa de „zona roşie”

VIDEO | Chindia - Metaloglobus, 0-0, în direct la Prima Sport 1! Remiză albă la Târgovişte

Liga II Publicat de Tudor Moisa pe 24 feb 2024

Metaloglobus a remizat pe terenul Chindiei, scor 0-0, într-un meci fără prea multe acţiuni de poartă periculoase. Cu un om în plus mai bine de 20 de minute după eliminarea lui Roberto Romeo, Metaloglobus nu a reuşit să deblocheze tabela iar partida s-a încheiat cu o remiză albă între cele două formaţii.

VIDEO | Chindia - Metaloglobus, 0-0, în direct pe Prima Sport 1

Minutul 90+5. Final de meci

Minutul 75. Roberto Romeo vede cartonaşul roşu în urma unei intervenţii neglijente şi o lasă pe Chindia în 10 oameni.

Minutul 72. Huiban (Metaloglobus) trimite puternic de la distanţă, însă mingea nu prinde cadrul porţii.

Minutul 37. Honciu îl serveşte perfect pe Neacşu, însă acesta nu reuşeşte să trimită mingea în poartă.

Minutul 28. Prima mare ocazie a meciului! Fedel trimite periculos din lovitură liberă, însă portarul lui Metaloglobus respinge.

Minutul 15. Meci echilibrat până acum. Metaloglobus atacă, însă fără să pună prea multe probleme.

Minutul 1. A început partida

_______________________________________________________________

După 15 etape, Chindia se află pe locul 11 în liga secundă, dar lupta pentru play-off este una aprigă. Formaţia din Târgovişte a strâns până acum 21 de puncte, cu doar două mai puţin decât echipa de pe poziţia a şasea, ACS Viitorul Târgu Jiu.

De cealaltă parte, Metaloglobus a strâns doar 18 puncte şi se clasează pe locul 16.

De-a lungul timpului, cele două combatante s-au întâlnit de patru ori, ultima dată în 2019. Chindia s-a impus de două ori, scor 2-1 şi 3-0, iar alte două partide s-au încheiat la egalitate, 0-0 şi 1-1.