Lionel Messi intră în istoria MLS după ce a oferit cinci pase decisive şi un gol în meciul cu New York Red Bulls Lionel Messi intră în istoria MLS după ce a oferit cinci pase decisive şi un gol în meciul cu New York Red Bulls
Ladislau Boloni, atac la adresa arbitrajului după înfrângerea suferită în duelul cu Rennes: ”Nu ştiu dacă să urlu, să plâng sau să râd” Ladislau Boloni, atac la adresa arbitrajului după înfrângerea suferită în duelul cu Rennes: ”Nu ştiu dacă să urlu, să plâng sau să râd”
Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr
Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene

VIDEO | CLINCENIUL CÂŞTIGĂ DERBY-UL NOU-PROMOVATELOR ŞI O TRIMITE PE CHINDIA PE ULTIMUL LOC

Superliga Publicat pe 9 aug 2019

Academica Clinceni a câştigat clar, 3-1 cu Chindia Târgovişte, şi reuşeşte să-şi treacă în cont primele 3 puncte. Într-un anonimat total, pe un stadion gol, Chindia a deschis rapid scorul, prin Burlacu. Gazdele au revenit în minutul 19, când Vojtus a restabilit egalitatea, iar Barbu a răsturnat situaţia pe tabela de marcaj, în minutul 24, cu un şut de excepţie care i-a adus în avantaj pe ilfoveni. Scorul final a fost stabilit în repriza secundă, când Buziuc (foto, jos) a marcat în minutul 63.

Clinceniul părăseşte ultimul loc, iar cele 3 puncte câştigate azi îi permit să urce până pe poziţia a 12-a, în timp ce dâmboviţenii cad chiar pe locul 14, ultimul în clasament.