VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

VIDEO | Csikszereda - Ceahlăul Piatra Neamţ 2-0. Ciucanii urcă pe loc de play-off înainte de ultima etapă din sezonul regular

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 10 mar 2024

REZUMATUL PARTIDEI

VIDEO | Csikszereda - Ceahlăul Piatra Neamţ 2-0 (Jelena 4-penalty, 23), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start:

• Csikszereda: Gyenge, Nagy, Csuros, Apro, Gal-Andrezly, Veres, Bakos, Soufiane, Babati, Jelena, Ronai.
  • Ceahlăul: Krell, Oltean, Constantin, Taraduda, De Sousa, Akwasi, Petre, Llullaku, Moraru, Neicuţescu, Cortelezzi.

Minutul 90+5: Final de meci! Csikszereda se impune cu 2-0.

Minutul 76: Oaspeţii au al doilea gol anulat în meci.

Minutul 72: Anderson îl vede ieşit pe Krell şi trimite de la mijlocul terenului. Mingea a căzut pe transversală.

Minutul 45+3: Pauză! Echipa din Miercurea Ciuc conduce cu 2-0.

Minutul 45+1: Cortelezzi marchează din careu, însă golul e anulat pentru offside.

Minutul 30: Căpitanul ciucanilor, Csuros vede al doilea cartonaş galben şi e eliminat.

Minutul 23: GOL Csikszereda! Acţiune în profunzime luată pe cont propriu de Jelena, care pătrunde în careu şi reia cu latul de lângă doi adversari.

Minutul 14: Jebari primeşte pe 17 metri şi reia în forţă, însă Krell respinge în corner.

Minutul 2: GOL Csikszereda! Taraduda îl ţine în careu pe Bakos, iar centralul dictează penalty. Jelena transformă de la punctul cu var. Portarul Krell a ghicit colţul, dar şutul a fost perfect plasat.

--------------------------------------------

Csikszereda ocupă locul 7, cu 28 de puncte acumulate în 17 etape. Ciucanii au câştigat ambele meciuri de la reluarea ligii secunde, 2-1 pe teren propriu cu FC Argeş şi 1-0, în deplasarea de la Slobozia cu Unirea.

De cealaltă parte, Ceahlăul se află pe poziţia a 6-a, prima care asigură un loc în play-off. Nemţenii au început perfect acest an, cu 2 victorii, şi au adunat 28 de puncte după 17 runde, la egalitate cu adversara sa de astăzi.

Cele două formaţii s-au mai înâlnit până acum o singură dată, în 2019, într-un meci din cupa României, încheiat cu victoria echipei din Harghita, scor 1-0.