Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | „DIAVOLUL MILANEZ”, EXORCIZAT CHIAR PE SAN SIRO DE FIORENTINA

Noutăți Publicat pe 29 sep 2019

Fiorentina a reuşit să se impună pe terenul lui AC Milan, cu scorul de 3-1, într-un meci din etapa a 6-a din Serie A. În direct pe LOOK SPORT, echipa din Toscana a deschis scorul prin Pulgar, care a transformat un penalty în minutul 14. În debutul reprizei secunde, Milan a mai încasat o lovitură grea. Musacchio a fost trimis la cabine la 10 minute de la reluarea jocului şi i-a lăsat pe milanezi în inferioritate numerică.

Fiorentina a profitat din plin de omul în plus şi a mai înscris de două ori, prin Castrovilli (66) şi Bibery (78), în timp ce gazdele au marcat golul de onoare prin Leao, în minutul 80.

După acest eşec, Milan cade şi mai mult şi se afundă în subsolul clasamentului. „Diavolii” au ajuns pe locul 16 şi au abia 6 puncte. De cealaltă parte, echipa din Florenţa este pe poziţia a noua şi a acumulat opt puncte.