Dinamo, sub radiografia lui Vasile Miriuţă: ”Trebuie să vină oameni care se pricep la fotbal!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne” VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne”
VIDEO | Espanyol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga VIDEO | Espanyol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga
Zeljko Kopic a făcut anunţul despre viitorul său chiar după partida cu Csikszereda: ”Vreau asta!”

Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America
VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult” VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult”

VIDEO | Dinamo - Farul 0-2! Dinamo nu a avut replică deşi a jucat 30 de minute cu om în plus

Superliga Publicat pe 22 sep 2023

VIDEO | Dinamo - Farul 0-2 (Budescu 33, Vînă 90)

• Dinamo: Golubovic - Lucas, Bena, Homawoo - De Moura, Cr. Costin, Larrucea, N. Roşu, Amzăr - Ghezali, D. Politic
  • Farul: Aioani - Sîrbu, Larie Artean, Kiki - T. Băluţă, Nedelcu, Grameni - Ad. Mazilu, L. Munteanu, Budescu

Minutul 90+7: Final de meci! Farul o învinge pe Dinamo cu 2-0.

Minutul 90: GOL FARUL! Vînă face 2-0 şi constănţeni sunt foarte aproape de victorie.

Minutul 63: Kiki primeşte al doilea galben şi o lasă pe Farul în inferioritatea numeircă.

Minutul. 33: GOL FARUL! Budescu deschide scorul.

Minutul 15: Ghezali pătrunde în careu şi scoate la Amzăr, care reia slab din 3 metri.

Minutul 5: Artean reia peste poartă din 7 metri, o minge ce a venit ca urmare a unui ocazii semnate de Băluţă.

Minutul 3: Roşu profită de o eroare a lui Nedelcu. Intră prea mult în unghi şi trage în portar din careu.

-----------------------------------

Dinamo vine după înfrângerea din etapa trecută, scor 1-0, în faţa lui FCU Craiova şi se află pe locul 13 în clasament în acest moment, cu 8 puncte adunate. Echipa antrenată de Ovidiu Burcă nu a reuşit să îşi ia revanşa faţă de suporteri după umilinţa din ”Giuleşti”, unde ”câinii” au pierdut cu 4-0 în meciul cu Rapid.

De cealaltă parte, şi Farul vine după două înfrângeri consecutive în campionat, 1-0 în cu FCSB în etapa trecută şi 4-0 în faţa lui FCU Craiova. Campioana României nu şi-a găsit ritmul din sezonul trecut până acum, drept dovadă se situează pe poziţia 11 în clasamentul Superligii.

Cele două formaţii s-au întâlnit ultima oară într-un meci oficial în finalul anului 2021, când ”marinarii” s-au impus cu 2-0.