Ionel Ganea a reacţionat după declaraţiile lui Gigi Becali! "Când încasezi 0-10 în cupele europene" Ionel Ganea a reacţionat după declaraţiile lui Gigi Becali! "Când încasezi 0-10 în cupele europene"
Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025 Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025
Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită
"Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV "Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV
Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta" Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta"

VIDEO | DRESORI ŞI „CĂŢELUŞI”. POLI IAŞI FACE INSTRUCŢIE CU DINAMO ŞI URCĂ SURPRINZĂTOR PE PRIMUL LOC

Superliga Publicat pe 10 aug 2019

Încă din primele minute, Iaşiul a atacat poarta „câinilor” şi numai şansa l-a salvat pe Straton în minutul 5, când Andrei Cristea a trimis în bară. Semnalul de alarmă nu a fost recepţionat de bucureşteni, iar inevitabilul s-a produs în minutul 22, când Breeveld (foto, jos) a fructificat o centrare ideală primită de la acelaşi Cristea.

Dinamo a acuzat şocul şi a încasat rapid şi al doilea gol. Nu au trecut nici 10 minute de la reuşita lui Breeveld şi moldovenii şi-au majorat diferenţa pe tabelă, după o fază electrizantă la capătul căreia Horşia a reluat în plasă din apropiere.

Incapabili să le pună probleme adversarilor, dinamoviştii au scăpat ca prin urechile acului de un nou gol. În minutul 51, ftbalistul din lotul Iaşiului cu nume de superstar, Platini, a scăpat pe contraatac şi a fost blocat în ultima clipă. S-a terminat „doar” 2-0, însă Dinamo îşi continuă picajul şi ajunge la 4 înfrângeri din 5 meciuri. Şi dacă Poli Iaşi urcă pe prima poziţie în clasamentul provizoriu al primelor 5 etape, cu 11 puncte, Dinamo ocupă un neverosimil loc 10, cu numai 3 puncte şi cu un golaveraj care spune multe despre jocul echipei: 4-12.