România a obţinut 11 medalii de aur în prima zi de participare la Campionatul European de Culturism şi Fitness 2024 România a obţinut 11 medalii de aur în prima zi de participare la Campionatul European de Culturism şi Fitness 2024
Dinamo Bucureşti va întâlni SG Flensburg-Handewitt în semifinala European League, de la Hamburg Dinamo Bucureşti va întâlni SG Flensburg-Handewitt în semifinala European League, de la Hamburg
Victor Piţurcă aruncă săgeţi către patronul Universităţii Craiova. „Ţin minte nişte declaraţii urâte ale lui Mihai Rotaru” Victor Piţurcă aruncă săgeţi către patronul Universităţii Craiova. „Ţin minte nişte declaraţii urâte ale lui Mihai Rotaru”
Ruşii şi belaruşii nu mai sunt acceptaţi ca voluntari, la JO de la Paris. „Ne tratează ca pe nişte terorişti” Ruşii şi belaruşii nu mai sunt acceptaţi ca voluntari, la JO de la Paris. „Ne tratează ca pe nişte terorişti”
Un fan al echipei Aston Villa a suferit un stop cardiac la meciul cu Olympiakos Un fan al echipei Aston Villa a suferit un stop cardiac la meciul cu Olympiakos
Sportivilor ucraineni li s-a spus să evite orice contacte cu ruşii la Jocurile Olimpice de la Paris Sportivilor ucraineni li s-a spus să evite orice contacte cu ruşii la Jocurile Olimpice de la Paris

VIDEO | FC BOTOŞANI ŞI UNIVERSITATEA CRAIOVA S-AU ANIHILAT RECIPROC ŞI AU REMIZAT ÎN MOLDOVA

Video Publicat pe 18 aug 2019

FC Botoşani şi Universitatea Craiova au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci cu multe faze de poartă. Gazdele au deschis scorul încă din primul minut. Papa i-a trimis lui Golofca, iar acesta a înscris pentru 1-0.

Oltenii nu au acuzat şocul şi au revenit în partea a doua a primei reprize. Nicuşor Bancu a semnat reuşita din minutul 29 care a stabilit şi scorul final, chiar dacă ambele echipe au mai avut destule ocazii şi ar fi putut să dea lovitura.

Rezultatul final, 1-1, îi avantajează pe moldoveni, care rămân neînvinşi şi se află pe locul 4, cu 10 puncte. În schimb, Universitatea pierde ocazia să se mai apropie de liderul CFR şi să profite de semieşecul clujenilor. Cu 10 puncte, tot atâtea câte au şi cei de la FC Botoşani, oltenii sunt pe 5, din cauza golaverajului mai slab.