Mihai Rotaru visează la grupele Ligii Campionilor. ”Trebuie luate pas cu pas” Mihai Rotaru visează la grupele Ligii Campionilor. ”Trebuie luate pas cu pas”
”Se prezintă foarte bine echipa lui Adrian Mititelu”. Mircea Rednic a prefaţat duelul cu FCU Craiova ”Se prezintă foarte bine echipa lui Adrian Mititelu”. Mircea Rednic a prefaţat duelul cu FCU Craiova
Mbappe a acceptat provocarea lui Usain Bolt! Cele două staruri se vor întrece pe distanţa de 100 de metri Mbappe a acceptat provocarea lui Usain Bolt! Cele două staruri se vor întrece pe distanţa de 100 de metri
VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat al oaspeţilor pentru offside VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat al oaspeţilor pentru offside
Ofertă exotică pentru Alex Băluţă. ”Eram convins că o să merg acolo!” Ofertă exotică pentru Alex Băluţă. ”Eram convins că o să merg acolo!”
Urcare importantă în clasamentul ATP pentru Andrei Rublev, după ce a câştigat la Madrid. Jucătorii români ocupă poziţii modeste Urcare importantă în clasamentul ATP pentru Andrei Rublev, după ce a câştigat la Madrid. Jucătorii români ocupă poziţii modeste

VIDEO | GAZ METAN MAI FACE O VICTIMĂ ŞI E INVICIBILĂ DUPĂ 5 ETAPE. MEDIAŞUL A TRECUT ŞI DE ASTRA

Superliga Publicat pe 10 aug 2019

Gaz Metan Mediaş a învins la limită, cu 1-0, pe Astra Giurgiu şi urcă până pe locul 4, în clasamentul primelor 5 etape.

După o primă repriză în care tabela a rămas încremenită la 0-0, Sergiu Buş (foto, jos) a marcat unicul gol în minutul 56, când l-a învins cu un şut excelent de la circa 18 metri pe portarul Kitanov.

Acelaşi Buş putea duce scorul la 2-0, în finalul meciului, însă goalkeeper-ul oaspeţilor şi-a salvat echipa.

După acest succes, ardelenii sunt pe locul 4, cu 9 puncte, în timp ce Astra este pe poziţia a şaptea cu şapte puncte.