Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă
Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV
VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă
VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | GENK, MĂCELĂRITĂ ÎN AUSTRIA DE SALZBURG. IANIS HAGI A JUCAT DOAR 20 DE MINUTE LA BELGIENI

Champions League Publicat pe 18 sep 2019

Salzburg a pulverizat-o pe Genk, echipa la care evoluează din acest sezon şi Ianis Hagi, aplicându-i un categoric 6-2, într-un meci din cadrul grupei E. Dacă Ianis Hagi a intrat abia în minutul 72 şi a avut o evoluţie în nota echipei, mediocră, puştiul norvegian de 19 ani de la Salzburg, Erling Braut Haland a reuşit un hattrick şi a avut o evoluţie de nota 10.

În direct pe LOOK SPORT 3, Haland şi-a început festivalul în minutul 2, când a deschis scorul. Şi tot el a înscris şi în minutele 34 şi 45. Celelalte goluri ale austriecilor au fost reuşite de Hee-Chan, în minutul 36, Szoboszlai 45+2 şi Ulmer în minutul 66. Golurile belgienilor au fost înscrise de Lucumi în minutul 40 şi Samatta în minutul 52.

Pentru austrieci urmează o deplasare infernală pe Anfield, unde o vor înfrunta pe Liverpool, pe 2 octombrie. În aceeaşi zi, Genk va primi vizita lui Napoli, care s-a impus în derby-ul grupei E, 2-0 cu Liverpool.