VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | Liga Campionilor a revenit şi a oferit show total: nebunie la Roma, Lazio a marcat la ultima fază, prin portarul Provedel

Champions League Publicat pe 20 sep 2023

Barcelona a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Antwerp, în prima etapă a Grupei H a Ligii Campionilor, într-un meci arbitrat de o brigadă din Românie, cu Radu Petrescu la centru.

Tot marţi, Manchester City, deţinătoarea trofeului, a trecut de Steaua Roşie Belgrad, scor 3-1, în timp Paris Saint-Germain s-a impus acasă cu Borussia Dortmund, scor 2-0. Lazio Roma a reuşit să egaleze Atletico Madrid în minutul 90+5, prin golul marcat cu capul de portarul Provedel.

Rezultatele complete + video cu golurile

PSG - Dortmund 2-0

• PSG: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Skriniar, Hernandez – Vitinha, Ugarte, Zaire-Emery – Dembele, Kolo Muani, Mbappe
    Rezerve: Navas, Tenas, Fabian Ruiz, Goncalo Ramos, Danilo, Lee, Mukiele, Soler, Barcola
  • Borussia Dortmund: Kobel – Sule, Hummels, Schlotterbeck – Ryerson, Sabitzer, Emre Can, Brandt, Wolf – Adeyemi, Malen
    Rezerve: Meyer, Lotka, Bensebaini, Salih Ozcan, Reyna, Nmecha, Haller, Reus, Fullkrug, Moukoko, Bynoe-Gittens

Min. 58: PSG punctează de două după pauză, prin Mbappe şi Hakimi, minutele 49 şi 58.

Manchester City - Steaua Roşie 3-1

• Manchester City: Ederson – Walker, Ruben Dias, Ake, Sergio Gomez – Rodri, Nunes – Bernardo Silva, Alvarez, Foden – Haaland
    Rezerve: Ortega, Carson, Phillips, Doku, Gvardiol, Akanji, Bobb, Lewis
  • Steaua Roşie Belgrad: Glazer – Mijailovic, Djiga, Dragovic, Rodic – Hwang, Stamenic – Bukari, Ivanic, Mitrovic – Ndiaye
    Rezerve: Popovic, Vasljevic, Degenek, Spajic, Kanga, Katai, Olayinka, Krasso, Milunovic, Kangwa, Lucic, Kabic

Min. 73: ”Cetăţenii” încep să facă spectacol, Rodri duce scorul la 3-1. Guardiola, în sfârşit mulţumit.

Min. 60: Man. City întoarce scorul, marchează de două ori, prin Alvarez, în minutele 47 şi 60.

Min. 45+2: Lovitură la Manchester! Steaua Roşie marchează prin Bukari, după o fază la care intervine VAR-ul. Asistentul semnalizase offside.

Barcelona - Antwerp 5-0

• Barcelona: Ter Stegen – Cancelo, Kounde, Christensen, Balde – Gundogan, de Jong, Gavi – Raphinha, Lewandowski, Joao Felix
    Rezerve: Pena, Astralaga, Inigo Martinez, Ferran Torres, Alonso, Romeu, Sergi Roberto, Yamal, Casado, Lopez
  • Royal Antwerp: Butez – Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal – Keita, Vermeeren – Muja, Ekkelenkamp, Balikwisha – Janssen
    Rezerve: De Wolf, Lammens, De Laet, Kerk, Yussuf, Ilenikhena, Ejuke, Van Den Bosch, Valencia

Min. 70: Barcelona duce scorul la 5-0. Marchează Gavi, în minutul 54, după care Felix face dubla, în minutul 66.

Min. 22: Barcelona se desprinde la 3-0 pe tabelă, autogol Bataille.

Min. 19: Start perfect de meci pentru Barcelona, care punctează de două ori! Joao Felix înscrie în minutul 11, cu un şut din careu, iar Lewandowski marchează în minutul 19, cu o execuţie din prima, din câţiva metri, din pasa lui Felix.

Lazio - Atletico Madrid 1-1

• Lazio: Provedel – Marusic, Patric, Romagnoli, Pellegrini – Kamada, Vecino, Luis Alberto – Felipe Anderson, Immobile, Zaccagni
    Rezerve: Sepe, Renzetti, Guendouzi, Rodriguez, Casale, Isaksen, Castellanos, Hysaj, Lazzari, Cataldi, Gila, Rovella
  • Atletico Madrid: Oblak – Molina, Savic, Witsel, Hermoso, Lino – Saul Niguez, Barrios, Marcos Llorente – Morata, Griezmann
    Rezerve: Grbic, Gomis, Gimenez, Azpilicueta, Correa, Galan, Riquelme, Kostis, El Jebari, Calatrava, Guerrero

Min. 90+5: Lazio dă lovitura în prelungiri şi egalează prin portarul Provedel.

Min. 29: Spaniolii deschid scorul prin Barrios, din pasa lui Molina.

Feyenoord - Celtic 2-0

• Feyenoord: Wellenreuther - Geertuida, Trauner, Hancko, Hartman - Stengs, Wieffer, Timber - Minthe, Igor Paixao, Ivanusec
  • Celtic: Hart - Johnston, Lagerbielke, Scales, Taylor - O'Riley, McGregor, Hatate - Maeda, Furuhashi, Palma

Min. 76: Olandezii, cu doi oameni în plus, rezolvă partida. Jahanbakhsh înscrie, dar în minutul 65 Paixao ratează o lovitură de la 11 metri.

Min. 45+2: Olandezii deschis scorul prin Stengs.

Sahtior Donetk - FC Porto 1-3

• Şahtior: Riznyk - Konoplyanka, Lemkin, Rakitskyi, Miroshi - Stepanenko - Zubkov, Nezaryna, Sudakov, Sikan - Kelsy
  • FC Porto: D. Costa - Joao Mario, Pepe, Carmo, Zaidu - Franco, Varela, Eustaquio - Ivan Jaime, Taremi, Galeno

Min. 45: La pauză scorul e 3-1 pentru Porto. Portughezii punctează şi prin Taremi, în minutul 29.

Min. 15: Început fulminant de meci, cu trei goluri în şapte minute. Porto punctează de două ori, prin Galeno, în minutele 8 şi 15, iar Şahtior înscrie în minutul 13, prin Kelsy.

Milan - Newcastle 0-0

• AC Milan: Maignan – Calabria, Thiaw, Tomori, Hernandez – Loftus-Cheek, Krunic, Pobega – Chukwueze, Giroud, Rafa Leao
  • Rezerve: Sportiello, Mirante, Adli, Pulisic, Reijnders, Jovic, Okafor, Kjaer, Florenzi, Musah, Bartesaghi
  • Newcastle: Pope – Trippier, Schar, Botman, Burn – Longstaff, Bruno Guimaraes, Tonali – Murphy, Isak, Gordon
  • Rezerve: Karius, Harris, Dummett, Lascelles, Wilson, Targett, Barnes, Hall, Livramento, Almiron, Anderson, Miley