Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO | S-a terminat o nouă seară magică pe canalele Prima Sport. Tottenham şi Frankfurt merg în optimi, Liverpool învinge Napoli, Bayern bate Inter. Toate rezultatele şi golurile

Champions League Publicat de Ovidiu Neacşu pe 2 nov 2022

• S-a terminat o nouă seară de Liga Campionilor pe canalele Prima Sport şi, odată cu ea, patru dintre grupe au ajuns la final.
  • Atletico a pierdut la Porto, 1-2, şi a ratat primăvara europeană pentru prima dată în cele 11 sezoane de când e condusă de Diego Simeone.
  • Grupa D a avut cel mai aşteptat final: Frankfurt (învingătoare cu 2-1 pe terenul lui Sporting) şi Tottenham (2-1 la Marseille) merg în optimile UCL, iar Sporting Lisabona ia drumul Europa League. Marseille, care a condus cu 1-0, a fost eliminată din Europa după un gol marcat de Hojbjerg în minutul 90+5 al meciului de pe Velodrome.
  • Liverpool a câştigat duelul orgoliilor cu Napoli, 2-0 pe Anfield, şi a pus capăt seriei de 13 victorii consecutive a italienilor.
  • Bayern şi-a consolidat statutul după 2-0 la Munchen cu Internazionale Milano, în timp ce Barcelona a lăsat o ultimă impresie bună, 4-2 pe terenul Viktoriei Plzen.

Porto - Atletico Madrid 2-1 (Taremi 5, Eustaquio 24 / Savic 90+4)

• Porto: Costa - Pepe, Cardoso, Marcano, Zaiidu - Otavio, Grujic, Eustaquio; Galeno - Taremi, Evanilson
  • Atletico Madrid: Oblak - Savic, Gimenez, Mandava - Molina, De Paul, Witsel, Niguez - Correa; Griezmann, Felix

Minutul 90+4: GOL ATLETICO! Savic marchează din centrarea lui Carrasco!

Minutul 24: GOL FC PORTO! Galeno câştigă duelul în viteză cu Savic, întoarce mingea în mijlocul careului, de unde Eustaquio îl învinge şi el pe Oblak pentru 2-0.

Minutul 5: GOL FC PORTO! Evanilson îl serveşte perfect pe Taremi, iar iranianul marchează fără probleme.

Leverkusen - Club Brugges 0-0

• Bayer Leverkusen: Hradecky - Kossounou, Tapsoba, Tah, Bakker - Frimpong, Andrich, Palacios - Hudson-Odoi, Schick, Diaby
  • Club Brugge: Mignolet -  Meijer, Mechele, Boyata - Sobol; Vanaken; Sowah, Buchanan - Nielsen, Jutgla, Lang

Liverpool - Napoli 2-0 (Salah 85, Nunez 90+8)

• Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas - Thiago, Fabinho, Milner - ; Salah, Firmino, Jones
  • Napoli: Meret - Di Lorenzo, Ostigard, Kim, Oliveira -  Ndombele, Lobotka, Anguissa - Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

Minutul 90+8: GOL LIVERPOOL! Van Dijk reia din nou periculos, Nunez împinge mingea în poartă, apoi golul e validat de către VAR după o analiză prelungită.

Minutul 85: GOL LIVERPOOL! Meret respinge lovitura de cap a lui Van Dijk, dar Salah e atent şi împinge mingea în poartă. Egipteanul marchează al şaptelea gol al sezonului şi devine golgheterul Ligii.

Minutul 53: GOLUL LUI NAPOLI, ANULAT DE VAR! Ostigard marchează din centrarea lui Kvaratskhelia, dar reuşita e anulată de VAR pentru un ofsaid la Osimhen.

Bayern Munchen - Inter Milano 2-0 (Pavard 32, Choupo-Moting 72)

• Bayern: Ulreich - Mazraoui, Upamecano, Pavard, Stanisic - Sabitzer, Kimmich -  Coman, Gravenberch, Mane - Choupo-Moting
  • Inter Milan: Onana - Darmian,De Vrij, Acerbi - Bellanova, Barella, Asllani, Gagliardini, Gosens -  Correa, L Martinez

Minutul 72: GOL BAYERN! Choupo-Moting prinde un şut superb, direct în vinclu, şi închide meciul.

Minutul 32: GOL BAYERN! Pavard se desprinde de lângă Lautaro Martinez şi deschide scorul cu o lovitură de cap excelent plasată.

Marseille - Tottenham 1-2 (Mbemba 45+2 / Lenglet 54, Hojbjerg 90+5)

• Marseille: Lopez - Mbemba, Balerdi, Bailly - ; Clauss, Rongier, Veretout, Tavares - Guendouzi, Sanchez, Harit
  • Tottenham: Lloris - Davies,, Dier, Lenglet - Sessegnon, Hojbjerg, Bentancur, Perisic - Lucas, Kane, Son

Minutul 90+5: GOL TOTTENHAM! Hojbjerg înscrie superb pe contraatac, o duce pe Tottenham pe primul loc în grupă şi o lasă pe OM în afara Europei!

Minutul 54: GOL TOTTENHAM! Lenglet înscrie cu capul, după o centrare excelentă a lui Perisic. Englezii revin pe loc calificabil!

Minutul 45+2: GOL MARSEILLE! Mbemba apare bine la centrarea lui Veretout şi îl învinge pe Lloris cu o lovitură de cap la colţul scurt.

Viktoria Plzen - Barcelona 2-4 (Chory pen. 52, 63 / M. Alonso 6, Torres 44, 54, Torre 75)

• Viktoria Plzen: Stanek -  Holik, Hejda, Pernica, Jemelka -  Ndiaye Kalvach, Vikanova - Jirka, Chory, Pilar
  • Barcelona: Pena -  Bellerin, Pique, Alonso, Alba - Torre, Gavi, Kessie - Raphinha, Fati, Torres
Minutul 75: GOL BARCELONA! Puştiul Torre, lăsat singur cu portarul, înscrie cu un şut puternic, apoi se accidentează.

Minutul 63: GOL PLZEN! Chory se demarcă excelent la centrarea lui Vikanova, reia cu capul şi reuşeşte dubla.

Minutul 54: GOL BARCELONA! Ferran Torres se mişcă rapid, reia din prima cu dreptul şi reuşeşte dubla.

Minutul 52: GOL PLZEN! Torre îl faultează în careu pe Holik, Radu Petrescu arată penalty, apoi decizia e confirmată şi de Ovidiu Haţegan din camera VAR. Chory înscrie pentru 1-2.

Minutul 44: GOL BARCELONA! Torres înscrie din pasa lui Alba, golul e anulat iniţial pentru ofsaid, dar e validat din camera VAR de către Ovidiu Haţegan.

Minutul 6: GOL BARCELONA! Şutul lui Ansu Fati e respins, iar Marcos Alonso se mişcă cel mai rapid şi împinge balonul în poartă.

Sporting Lisabona - Frankfurt 1-1 (Arthur 39 / Kamada pen. 62)

• Sporting: Adan - Inacio, Coates, St. Juste -  Porro, Goncalves Ugarte, Santos -  Edwards, Paulinho, Arthur
  • Eintracht Frankfurt: Trapp - Jakic, Ndicka, Tuta - Dina, Sow, Kamada, Pellegrini - Gotze, Lindstrom - Kolo Muani

Minutul 72: GOL FRANKFURT! Kolo Mouani înscrie superb, Frankfurt întoarce scorul, devine liderul grupei şi o aruncă pe Sporting pe poziţia a patra.

Minutul 62: GOL FRANKFURT! Oaspeţii primesc penalty pentru un henţ în careu al lui Coates, iar Kamada transformă pentru 1-1.

Minutul 39: GOL SPORTING! Arthur Gomes înscrie din apropiere şi îi duce pe portughezi aproape de optimi.

Rangers - Ajax 1-3 (Tavernier pen. 87 / Berghuis 3, Kudus 29, Conceicao 89)

• Rangers: McGregor; - Tavernier, King, Sands, Barisic - Arfield, Davis - Sakala, Tillman, Kent - Colak
  • Ajax: Pasveer - Sanchez, Bassey, Timber, Wijndal -  Berghuis, Alvarez, Taylor - Bergwjin, Kudus, Tadic
Minutul 89: GOL AJAX! Scăpat pe contraatac, Francisco Conceicao înscrie şi el.

Minutul 87: GOL RANGERS! Gazdele primesc o lovitură de la 11 metri, iar Tavernier, fundaşul-golgheter, transformă sigur.

Minutul 29: GOL AJAX! Şutul lui Kudus, deviat, îl păcăleşte pe McGregor.

Minutul 3: GOL AJAX! Berghuis finalizează cu stângul, din careu, şi deblochează tabela devreme.