Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

VIDEO | SLAVIA PRAGA, APROAPE SĂ PROVOACE O SURPRIZĂ IMENSĂ PE „GIUSEPPE MEAZZA”. INTER A EGALAT ABIA ÎN PRELUNGIRI

Champions League Publicat pe 17 sep 2019

Inter a obţinut cu şansă un punct la debutul în grupele UEFA Champions League, 1-1 cu Slavia Praga, într-un meci transmis în direct de LOOK PLUS. Slavia, echipă care a eliminat în play-off-ul competiţiei reprezentanta României, CFR Cluj, a jucat exact şi a fost extrem de periculoasă. De altfel, campionii Cehiei au deschis scorul în minutul 63 prin nigerianul Peter Olayinka.

Slavia a continuat să joace deschis şi după marcarea golului, refuzând să se baricadeze în apărare. Totuşi, când meciul părea că se îndreaptă spre o mare surpriză, Inter a reuşit să egaleze în prelungiri. Barella a reluat imparabil, într-un careu supraaglomerat, după ce Sensi a trimis în transversală direct dintr-o lovitură liberă de la circa 18-20 de metri. S-a terminat 1-1, dar impresia generală a fost că cehii ar fi putut realiza mai mult cu puţină şlansă.