Gigi Becali a dezvăluit când va mai merge la stadion. "Fac şi propagandă" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a dezvăluit când va mai merge la stadion. "Fac şi propagandă" | VIDEO EXCLUSIV
Dan Şucu mai are de învăţat până să ajungă ca Gigi Becali: „Poate să cheltuie 25-30 de milioane până să înveţe” | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu mai are de învăţat până să ajungă ca Gigi Becali: „Poate să cheltuie 25-30 de milioane până să înveţe” | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali nu a avut milă! Finanţatorul de la FCSB şi-a bătut joc de un fost jucător al Stelei! "O să îi fac zile negre" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali nu a avut milă! Finanţatorul de la FCSB şi-a bătut joc de un fost jucător al Stelei! "O să îi fac zile negre" | VIDEO EXCLUSIV
Costel Gâlcă nu a continuat la FCSB dintr-un motiv uluitor! "M-a înşelat" | VIDEO EXCLUSIV Costel Gâlcă nu a continuat la FCSB dintr-un motiv uluitor! "M-a înşelat" | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul lui Florinel Coman: „Nu m-am înţeles cu nimic! La revedere!” | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul lui Florinel Coman: „Nu m-am înţeles cu nimic! La revedere!” | VIDEO EXCLUSIV
„Eu am proorocit. Şi dacă am proorocit, hai la revedere!” . Gigi Becali, sigur că va elimina o echipă mare din Europa în drumul spre grupele UCL | VIDEO EXCLUSIV „Eu am proorocit. Şi dacă am proorocit, hai la revedere!” . Gigi Becali, sigur că va elimina o echipă mare din Europa în drumul spre grupele UCL | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Universitatea Craiova - Farul 1-2. Oltenii nu îşi revin nici după plecarea lui Ivaylo Petev

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 12 apr 2024

Universitatea Craiova a pierdut pe teren propriu, 2-1, cu Farul Constanţa, într-un meci din etapa a patra a play-off-ului Superligii.

Craiovenii au condus cu 1-0, prin golul marcat în minutul 5 de Baiaram.

Pentru Farul a înscris Cojocaru, în minutele 21 şi 45+5.

VIDEO | Universitatea Craiova - Farul 1-2 (Baiaram 5 / Cojocaru 21, 45+5), în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start:

• Universitatea Craiova: L. Popescu – Căpăţînă, Maldonado, Badelj, Bancu – Al. Creţu, Mateiu, Mekvabishvili – Baiaram, Markovic, Al. Mitriţă
  • Farul: Buzbuchi – M. Popescu, Larie, Henrique, C. Ganea – Vînă, Queiros, Grameni – Grigoryan, L. Munteanu, I. Cojocaru

Minutul 90+5: Final de meci! Farul se impune cu 2-1.

Minutul 84: Rivaldinho înscrie, dar reuşita este anulată corect pentru offside.

Minutul 83: Koljic trage în bară, la o fază în careu jucătorii Farului au avut probleme la respingere.

Minutul 54: Grigoryan trece de un adversar. Popescu iese bine şi îl blochează pe armean.

Minutul 49: Mitriţă păcăleşte paseul la offside, preia o pasă lungă, însă nu prinde cadrul porţii.

Minutul 45+7: Pauză! Farul conduce cu 2-1.

Minutul 45+5: GOL Farul! Cojocaru este găsit în careu şi înscrie din 10 metri.

Minutul 41: Căpăţînă îl lansează pe Markovic singur cu portarul, dar acesta reia peste.

Minutul 35: Mitriţă execută în forţă o lovitură liberă de la 25 de metri. Buzbuchi respinge cu ceva emoţii în faţă.

Minutul 21: GOL Farul! Cojocaru reia spectaculos din careu.

Minutul 16: Popescu iese bine şi îl blochează în careu pe Munteanu.

Minutul 5: GOL Universitatea Craiova!

--------------------------------------

Înaintea acestui duel, Universitatea Craiova ocupă ultima poziţie a podiumului, cu 31 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj, care se află pe locul secund. În ultima etapă, oltenii au pierdut derby-ul cu FCSB de pe „Arena Naţională” , scor 2-0.

De cealaltă parte, Farul vine după egalul de pe terenul lui Sepsi, scor 1-1. Constănţenii se află pe 5 în clasamentul Superligii, cu 26 de puncte, iar în cazul unei victorii în Bănie se pot apropia la doar două „lungimi” adversara sa directă de astăzi şi implicit e podium.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria Farului, scor 2-1.