VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor
Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!” Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!”
”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator ”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator
"Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic "Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic
S-a aflat motivul pentru care Jannik Sinner s-a retras de la Madrid Open S-a aflat motivul pentru care Jannik Sinner s-a retras de la Madrid Open
Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A! Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A!

VIDEO Killerul lui Liverpool răsuceşte şi mai mult cuţitul în rana englezilor. Cum şi-a botezat câinele după ce a marcat de două ori pe „Anfield”

Fotbal Internațional Publicat pe 4 apr 2020

Marcos Llorente a fost omul care a decis soarta calificării în „dubla” din optimile UEFA Champions League dintre Atletico Madrid şi Liverpool. După ce spaniolii s-au impus la Madrid cu 1-0, britanicii au condus cu 2-0 în retur, pe Anflield, în prelungiri. Mijlocaşul central spaniol a intra pe teren şi a înscris două goluri, dar a oferit şi pasa decisivă marcat două goluri şi i-a dat pasa de gol lui Morata, care a dus scorul la 3-2 pentru Atletico.

Aşa s-a şi terminat meciul de pe Anflield, iar ibericii s-au calificat în sferturile UEFA Champions League cu o dublă victorie în faţa deţinătoarei trofeului. Evoluţia lui Llorente l-a entuziasmat atât de mult pe spanol încât şi-a botezat acum câinele „Anfield”, pentru a marca momentul său magic şi cel mai bun meci din întreaga sa carieră.