Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea
Trei finale pe aparate, plus cea pe echipe pentru România, la CE de la Rimini Trei finale pe aparate, plus cea pe echipe pentru România, la CE de la Rimini
VIDEO | Remontada fabuloasă reuşită de Kiel! Nemţii au revenit de la -9 şi merg în Final Four-ul Ligii Campionilor VIDEO | Remontada fabuloasă reuşită de Kiel! Nemţii au revenit de la -9 şi merg în Final Four-ul Ligii Campionilor
Marius Şumudică s-a întâlnit cu Dan Şucu! ”Nu se gândeşte decât la cum să formeze un club la standarde occidentale” Marius Şumudică s-a întâlnit cu Dan Şucu! ”Nu se gândeşte decât la cum să formeze un club la standarde occidentale”
Constantin Schumacher, optimist după primul succes în play-off. ”Pregătim barajul” Constantin Schumacher, optimist după primul succes în play-off. ”Pregătim barajul”
Iga Swiatek, al doilea an consecutiv în finală la Madrid Open Iga Swiatek, al doilea an consecutiv în finală la Madrid Open

VIDEO | Poli Iaşi - Sepsi, meciul erorilor! Oaspeţii şi-au marcat un autogol, iar Niczuly a gafat incredibil

Superliga Publicat pe 5 iul 2020

Poli Iaşi şi Sepsi s-au întâlnit în etapa cu numărul 8 din play-out-ul din Casa Liga 1. Meciul transmis în direct de LOOK SPORT a fost unul destul de interesantă, în care s-au marcat patru goluri. Scorul după 90 de minute a fost 3-1.

Moldovenii au deschis scorul în minutul 25, prin Luckassen, care a profitat de o gafă uriaşă a portarului Niczuly. Oaspeţii s-au trezit destul de repede şi au egalat în minutul 43, prin Fulop, care a marcat cu o lovitură de cap. În partea secundă s-au mai marcat două goluri, ambele în avantajul trupei antrenate de Mircea Rednic. Poli Iaşi a revenit în avantaj în minutul 50, după un autogol al lui Tincu, şi a închis tabela 15 minute mai târziu, în minutul 65.

Iaşiul avea neapărată nevoie de victorie pentru a scăpa de pericolul locurilor retrogradabile. A obţinut cele trei puncte, iar acum a urcat pe locul 5 în play-out, cu 21 de puncte. De partea cealaltă, Sepsi a rămas la cota 24 şi este cu o poziţie mai sus, pe 4.

Echipele utilizate:

Poli Iaşi: Axinte - Cabral, Klimavicius, Frăsinescu, S. Şerban - Grădinaru, Passaglia, Mihalache, Horşia (De Iriondo '79) - Omoh (Chacana '59), Luckassen (Zaharia '88). Antrenor: Mircea Rednic

Sepsi: Niczuly - Dimitrov (Diaz '46), Celea, Tincu, Fl. Ştefan - Achahbar, Vaşvari, I. Fulop (Deaconu '70) - Ştefănescu (Popescu '70), Safranko (Karanovic '75), Carnat. Antrenor: Leo Grozavu