Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă
Handbal masculin | Deţinătoarea Cupei României, CSM Constanţa, se califică în finala competiţiei din 2024

Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat
Jesus Navas a semnat pe viaţă Jesus Navas a semnat pe viaţă
Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda
Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului

Halep şi-a cerut scuze în faţa lui Dart, după ce a învins-o la Birmingham. Care este motivul

Simona Halep Publicat de Daian Cutu pe 15 iun 2022

Simona Halep, locul 20 mondial şi favorită 2, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Birmingham.

Halep a învins-o în optimile de finală pe britanica Harriet Dart, locul 106 WTA, scor 6-3, 6-2, într-o oră şi două minute. Dart a condus cu 2-0 în primul set.

La final, românca şi-a cerut scuze în faţa lui Dart, deoarece a uitat faptul că s-a mai întâlnit cu ea în carieră. Disputa a fost la Australian Open, în 2020, iar Halep a câştigat cu 6-2, 6-4.

”Mă simt minunat, simt că am jucat mai bine ca în meciul trecut. Niciodată nu e uşor să joci cu ea şi cu ocazia asta îmi cer scuze pentru acum două zile, când am uitat că am mai jucat un meci împreună. Sunt atât de multe meciuri şi am uitat. Plus că nu am o memorie foarte bună.

A fost foarte dificil să joc cu ea pe iarbă, deoarece e obişnuită cu această suprafaţă. Dar sunt foarte mulţumită de felul în care am jucat”,