Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului
Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina
VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi
VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga
VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2

Iordănescu, răspuns pentru Mutu: "Penalty-ul e de necontestat". Cum a descris victoria de la Craiova

Superliga Publicat pe 18 sep 2021

Tehnicianul echipei FCSB, Edward Iordănescu, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu U Craiova 1948, scor 1-0, că spre deosebire de ce a spus Adrian Mutu, victoria este una de necontestat, la fel şi penaltiul de care au beneficiat bucureştenii.

Un adversar extrem de incomod şi bine organizat. Un joc muncit. Sunt multe lucruri pe care le vom analiza, suficiente şi negative. Dar cred că una peste alta este o victorie muncită, de necontestat. Nu-mi aduc aminte de o ocazie a adversarului, cu tot respectul. Noi am avut două ocazii. Echipa a muncit, a dorit. Nu pot să comentez ce spune Adi Mutu. Penaltiul e de necontestat. În rest, chiar nu-mi aduc aminte de decizii care să poată să fie contestate.

Eu nu pot să comentez ce zice Adi, e supărat, dar penalty-ul e de necontestat. Sunt mai multe reluări, le-am văzut şi eu, se vede foarte clar că îl loveşte. Penalty-ul e de necontestat. Nu-mi aduc aminte de decizii care pot fi contestate.

Chiar nu putem să vorbim despre arbitraj, cu atât mai mult despre penalty. Spectacol a fost etapa trecută, acum am luat puncte

E o seară bună pentru noi, un joc muncit, nu cel mai spectaculos. Aţi văzut spectacol etapa trecută”, a spus Iordănescu la posturile care transmit Liga 1.

Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa U Craiova 1948, într-un meci din etapa a noua a Ligii 1, arbitrat de Iulian Călin.

Golul a fost marcat de Keşeru, în minutul 61, dintr-un penalti acordat pentru un fault în careu.