LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, astăzi, de la 22:30, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi este titular LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, astăzi, de la 22:30, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi este titular
LIVE VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-0, în direct la Prima Sport 1! Drăguşin este titular LIVE VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-0, în direct la Prima Sport 1! Drăguşin este titular
Surpriză uriaşă la turneul de la Roma! Deţinătorul titlului, eliminat în optimi Surpriză uriaşă la turneul de la Roma! Deţinătorul titlului, eliminat în optimi
Dinamo a anunţat stadionul pe care va juca barajul cu Csikszereda! Care este preţul biletelor Dinamo a anunţat stadionul pe care va juca barajul cu Csikszereda! Care este preţul biletelor
Simona Halep nu a primit wild card la Roland Garros Simona Halep nu a primit wild card la Roland Garros
O nouă "ciorbă reîncălzită" la FCU Craiova. Antrenorul pe care Adrian Mititelu vrea să-l readucă în Bănie O nouă "ciorbă reîncălzită" la FCU Craiova. Antrenorul pe care Adrian Mititelu vrea să-l readucă în Bănie

Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins pe teren propriu, scor 3-2, gruparea AEK Atena, în etapa a opta a play-off-ului campionatului elen.

Gazdele au deschis scorul prin Konstantelias, în minutul 3, dar Pineda a egalat situaţia pe tabela de marcaj, în minutul 9. Oaspeţii au preluat conducerea în minutul 75, prin golul marcat de apărătorul Domagoj Vida. PAOK a reuşit să egaleze în minutul 81, când Giannis Konstantelias a înscris al doilea său gol. Însă gazdele au marcat golul victoriei, în minutul 90, prin Abdul Baba Rahman, şi elevii lui Răzvan Lucescu s-au impus cu 3-2.

Cu această victorie, PAOK a trecut pe locul al treilea în campionat, cu 71 de puncte, la egalitate cu formaţia de pe locul secund, Panathinaikos, şi la patru puncte de lider, AEK Atena.