VIDEO | ”Spiritul şi atitudinea sunt importante”. Bogdan Andone reuşeşte un miracol la Botoşani VIDEO | ”Spiritul şi atitudinea sunt importante”. Bogdan Andone reuşeşte un miracol la Botoşani
Alexandru Musi, anunţ despre revenirea la FCSB. ”Eu vreau să joc, atâta tot” Alexandru Musi, anunţ despre revenirea la FCSB. ”Eu vreau să joc, atâta tot”
VIDEO | Laszlo Balint are un final de sezon complicat. ”Ne pare foarte rău că i-am supărat pe suporteri” VIDEO | Laszlo Balint are un final de sezon complicat. ”Ne pare foarte rău că i-am supărat pe suporteri”
VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători
Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni

VIDEO | Debut perfect pentru Simona Halep la Madrid! Victorie în două seturi cu Sara Sorribes Tormo

Simona Halep Publicat de Andrei Ionascu pe 30 apr 2021

Simona Halep (locul 3 WTA) s-a calificat în turul doi al turneului pe zgură de la Madrid, după o victorie împotriva ibericei Sara Sorribes Tormo (46 WTA), scor 6-0, 7-5.

Meciul a durat o oră şi 22 de minute. Românca a avut 5-1 în setul doi, apoi a irosit două mingi de meci la 5-4.

În runda următoare la Madrid, Simona Halep o va înfrunta pe învingătoarea din partida Magda Linette (Polonia, 48 WTA) – Saisai Zheng (China, 57 WTA).

Simona Halep (29 de ani) a câştigat turneul de la Madrid, patronat de Ion Ţiriac, în 2016 şi 2017 şi a fost finalistă în alte două ediţii (2014, 2019).

Constănţeanca este considerată principala favorită la câştigarea turneului în acest an, având în vedere cifrele ei excelente pe zgură.

Sursa foto: profimediaimages.ro