Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând
Florin Talpan intervine şi vrea să îi dea interzis din nou FCSB-ului în Ghencea: ”Nu au ce căuta acolo. Ei sunt de rea credinţă!” | VIDEO EXCLUSIV

Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi
VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League
Ce veste pentru Răzvan Lucescu! Românul este în cărţi pentru a prelua un club istoric. Mourinho şi Tuchel îi fac concurenţă

VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală! VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală!

VIDEO | Norvegia, la un pas să rateze barajul CM după un meci dramatic! VAR-ul a anulat, în minutul 80, golul care-i transforma în mari favoriţi pentru Qatar

Fotbal Internațional Publicat pe 13 nov 2021

Norvegia a trăit, în direct pe Look Sport+, o dezamăgire asemănătoare cu cea a României! Nordicii au remizat pe teren propriu cu Letonia, scor 0-0, şi aproape şi-au compromis şansele de calificare la Campionatul Mondial din Qatar 2022. Acum, naţionala lui Stale Solbakken stă la mâna rezultelor în ultima rundă.

Fără Haaland, accidentat, dar cu Odegaard şi Sorloth printre titulari, gazdele de la Oslo au dominat meciul de la start la finish, au avut o posesie de 72% şi 26 de şuturi spre poarta adversă, dar nu au găsit golul care le putea transforma în liderii grupei. Elyounoussi a ratat marea ocazie a meciului, apoi a înscris în minutul 80, dar golul său a fost anulat de VAR pentru o poziţie de ofsaid, după o deviere cu capul a lui Sorloth. Avea să fie penultima ocazie, Odegaard ratând o altă şansă bună în prelungiri.

În cazul în care obţinea cele trei puncte aşteptate contra Letoniei, Norvegia urca la 20 de puncte şi ocupa primul loc cel puţin până la ora 21:45, când naţionala Ţărilor de Jos (19 puncte) începea meciul din Muntenegru. Aşa, nordicii au rămas cu 18 puncte, la fel ca Turcia, învingătoare cu 6-0 contra Gibraltarului, dar au dezavantajul golaverajului inferior şi al meciurilor directe contra jucătorilor din Ţara Semilunii. În ultima etapă se joacă Ţările de Jos - Norvegia şi Muntenegru - Turcia, norvegienii având nevoie de un rezultat mai bun decât al turcilor. În cazul în care câştigă în Muntenegru, echipa Ţărilor de Jos devine sigură de calificarea la Mondial!