VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători VIDEO | Tensiuni mari la Petrolul. Fanii nu au digerat eşecul cu Botoşani şi i-au băgat în şedinţă pe jucători
Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova Decizie interesantă luată de Bogdan Lobonţ! A titularizat un portar de 17 ani cu Universitatea Craiova
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 1-2. Puncte uriaşe obţinute de moldoveni
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Masură drastică în play-off-ul ligii secunde! Salariile jucătorilor şi staff-ului au fost diminuate cu 25% Masură drastică în play-off-ul ligii secunde! Salariile jucătorilor şi staff-ului au fost diminuate cu 25%
”Este ultima speranţă pentru a-l avea apt”. Eforturi uriaşe pentru ca Andrei Burcă să joace la EURO ”Este ultima speranţă pentru a-l avea apt”. Eforturi uriaşe pentru ca Andrei Burcă să joace la EURO

Ultimă oră! Becali sparge banca! Patronul FCSB anunţă transferul atacantului din Serie A: ”Am ţinut secret!”

FCSB Publicat pe 8 apr 2024

Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Universitatea Craiova, în etapa a treia din play-off-ul Superligii.

Fără Alexandru Mitriţă şi Ndong, accidentaţi, iar cu Bancu şi Screciu pe banca de rezerve, Universitatea Craiova a jucat slab în prima repriză a meciului de pe Arena Naţională. Bucureştenii au pus presiune pe poarta lui Laurenţiu Popescu, Lixandru (min. 10) şi Chiricheş (min. 26) trimiţând puţin pe lângă bară. Scorul a fost deschis de Florinel Coman, din lovitură liberă, în minutul 29, iar după numai trei minute Ştefan Vlădoiu a trimis în propria poartă, la un corner executat de acelaşi Florinel Coman. În repriza a doua gazdele nu au mai forţat, craiovenii au avut o ocazie prin Cîmpanu, în minutul 78, şi FCSB s-a impus cu 2-0.

După meci, Gigi Becali a avut un val de declaraţii. Patronul FCSB a avut un dialog cu Ilie Dumitrescu la Digi Sport şi a dezvăluit că este interesat de Louis Munteanu şi că a luat deja legătură cu Fiorentina, echipa de care aparţine fotbalistul.

Gigi Becali: ”Pe mine mă interesează Liga Campionilor şi trebuie să ia un atacant de careu, un atacant în dreapta, un mijlocaş gen Bourceanu. Trebuie să luăm şi un fundaş stânga, şi un fundaş dreapta, un fundaş central.

Nu schimb echipa, o dublez. Dacă tot am nevoie de două echipe ca să pot să atac şi campionatul, şi cupele europene, de ce să nu iau patru-cinci jucători, să dublez echipa cu jucători valoroşi? E chestie economică”.

Ilie Dumitrescu: ”Gigi, străini sau români?”.

Gigi Becali: ”Vorbesc cu tine. Spune-mi tu unul român şi dacă zici că poate, îl iau”.

Ilie Dumitrescu: ”Louis Munteanu, un român”.

Gigi Becali: ”Da, Louis Munteanu e un jucător care ne interesează. Am şi luat legătura cu Fiorentina, eu chiar am luat de mult timp, dar am ţinut-o secret, să nu am altă concurenţă”, a adăugat Becali, conform DigiSport.

În clasament, FCSB conduce cu 41 de puncte. Bucureştenii sunt urmaţi de CFR Cluj şi Universitatea Craiova, ambele cu câte 31 de puncte.