VIDEO | Atalanta - Juventus 0-1. Torinezii cuceresc pentru a 15-a oară Coppa Italia VIDEO | Atalanta - Juventus 0-1. Torinezii cuceresc pentru a 15-a oară Coppa Italia
VIDEO | MAXIM de Hunedoara pune Corvinul pe harta fotbalului european. ”Trebuie să crezi în acel ceva” VIDEO | MAXIM de Hunedoara pune Corvinul pe harta fotbalului european. ”Trebuie să crezi în acel ceva”
VIDEO | Dorinel Munteanu a explicat gestul din finala Cupei. ”Nu am nervi aşa puternici să văd cum pierd” VIDEO | Dorinel Munteanu a explicat gestul din finala Cupei. ”Nu am nervi aşa puternici să văd cum pierd”
Pe cine ar putea întâlni Corvinul Hunedoara în preliminariile Europa League. Divizionara secundă aşteaptă licenţa Pe cine ar putea întâlni Corvinul Hunedoara în preliminariile Europa League. Divizionara secundă aşteaptă licenţa
VIDEO | Corvinul Hunedoara scrie istorie! Divizionara secundă câştigă Cupa şi va juca în Europa League VIDEO | Corvinul Hunedoara scrie istorie! Divizionara secundă câştigă Cupa şi va juca în Europa League
Activitatea impresionantă pe care o desfăşoară Vali Badea. "E o satisfacţie sufletească" Activitatea impresionantă pe care o desfăşoară Vali Badea. "E o satisfacţie sufletească"

VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 3-1. Hunedorenii câştigă derby-ul echipelor fără drept de promovare

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 29 apr 2024

Corvinul Hunedoara a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa CSC Şelimbăr, în etapa a 7-a din play-off-ul Ligii a doua.

Pentru Corvinul au marcat Campan (34), Coman (51) şi Bradu (85).

Golul echipei din Şelimbăr a fost marcat de Git, în minutul 8.

Corvinul este pe locul doi în Liga 2, cu 49 de puncte, iar Şelimbăr este pe 3, cu 46 de puncte.

Corvinul - Şelimbăr 3-1 (Câmpan 34, Coman 51, Bradu 85 / Gîţ 8), în direct la Prima Sport 1! Echipele de start

• Corvinul: Blaga - Iacob, Lică, Pop, Velisar - Herghelegiu, Chindriş, Neacşa, Pîrvulescu - Coman, Câmpan.
  • Şelimbăr: Roşca - Gîţ, Palmeş, Natea, Alexe - Monea, Panos, Călin, Soare - Visic, Pop.

Minutul 90+5: Final de meci! Corvinul se impune cu 3-1.

Minutul 85: GOL Corvinul! Iacob pătrunde în flanc şi scoate pe 10 metri la Bradu, care reia complet nemarcat.

Minutul 55: Iacob marchează cu un şut din careu. Golul este anulat corect pentru offside.

Minutul 51: GOL Corvinul! Lupu reia cu capul din 5 metri, iar Blaga respinge în faţă.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 40: Ocazie Corvinul! Hunedorenii au fost la un pas să treacă în avantaj, dar bara îl salvează pe Roşca.

Minutul 34: GOL CORVINUL! Puştiul Câmpan restabileşte egalitatea.

Minutul 8: GOL ŞELIMBĂR! Oaspeţii deschid scorul prin fundaşul Gîţ,

Minutul 1: A început meciul!

Corvinul vine după egalul, scor 2-2, cu Gloria Buzău şi se află pe locul 2 în play-off-ul Ligii 2, la egalitate de puncte cu adversara din acestă după-amiază. Hunedorenii nu au drept de promovare în acest sezon.

De cealaltă parte, Şelimbăr se află în aceeaşi situaţie şi se este pe locul 3 în clasament, cu 46 de puncte adunate. Echipa antrenată de Claudiu Niculescu vine după egalul cu Csikszereda, scor 2-2.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat la egalitate 0-0.