VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2 VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci crucial pentru moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci crucial pentru moldoveni
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Giuleştenii, în căutarea primei victorii din play-off VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Giuleştenii, în căutarea primei victorii din play-off
Laszlo Dioszegi, decizie fără precedent! "Dau primă triplă" | VIDEO EXCLUSIV Laszlo Dioszegi, decizie fără precedent! "Dau primă triplă" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”

VIDEO | CS Mioveni - Turris Turnu Măgurele 0-0. O bară şi o eliminare, pe final de meci!

Fotbal Internațional Publicat pe 6 oct 2020

CS Mioveni şi Turris Oltul au terminat la egalitate, 0-0, în direct pe Look Plus, ultimul meci al etapei a şasea din Liga 2 2020/2021. Blănaru a avut o bară, iar Cioinac a fost eliminat!

Reeditarea meciului din play-off-ul sezonului trecut a început slab, cu o primă repriză fără ocazii de gol, dar s-a animat pe final. În minutul 75, Velbrum a avut o ocazie bună, dar Duţu, portarul oaspeţilor, s-a întins şi a respins. La opt minute distanţă, Blănaru a avut şansa loviturii decisive, dar şutul său, din poziţie de 1 vs. 1 cu portarul, a lovit bara, apoi a fost respins din faţa porţii. În minutul 86, Ionuţ Cioinac, trimis pe teren cu 30 de minute în urmă, a văzut al doilea cartonaş galben şi a terminat meciul mai devreme.

După 0-0 la Mioveni, al treilea egal în şase meciuri, Turris a ajuns la nouă puncte, în timp ce piteştenii au rămas doar cu şapte puncte, după şase etape în care a ajuns, deja, la patru rezultate de 0-0.

• Antrenor: Erik Lincar

În acest sezon, ambele echipe au avut un start greoi. Gazdele au 6 puncte şi sunt acum abia pe locul 15, în timp ce Turris stă ceva mai bine. Echipa din Turnu Măgurele are 8 puncte în acest moment şi se află pe poziţia a opta.