VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Cupa României se vede pe Prima Sport. Dinamo a prins ultimul bilet către grupe

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 29 sep 2022

Dinamo s-a calificat în grupele Cupei României Betano, trecând în play-off de echipa Viitorul Pandurii Târgu Jiu, scor 1-0.

Golul a fost marcat de Alexandru Pop, în minutul 34.

S-au mai calificat în grupe trecând de play-off CSC Dumbrăviţa, U Craiova 1948, Gloria Buzău, Chindia Târgovişte, CS Minaur Baia Mare, Oţelul Galaţi, UTA Arad, CS Ocna Mureş, CS Mioveni, Unirea Slobozia, Petrolul, FC Rapid, Hermannstadt, CSM Alexandria şi Universitatea Cluj.

Tragerea la sorţi a grupelor este programată vineri, la ora 12.00, la Casa Fotbalului. În faza grupelor intră direct CFR Cluj, FCSB, Universitatea Craiova, FC Voluntari, Farul Constanţa, FC Argeş, Sepsi şi FC Botoşani.

Viitorul Pandurii - Dinamo 0-1 (Pop 34), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Viitorul Pandurii: Krupenschi, Sîrbu, Core, Stoian, Baican, Brînzan, Rasdan, Micle, Vulpe, Mitrică, Dragu
  • Dinamo: Oncescu, Moura, Giafer, Patriche, Buleică, Larrucea, Roşu, Iglesias, Ghezali, Bani, Pop

Minutul 90+3: Fluier final! Dinamo se impune cu 1-0!

Minutul 45+3: Pauză! Dinamo conduce cu 1-0.

Minutul 34: GOL Dinamo! Iglesias trimite o pasă filtrantă superbă până la Pop. Atacantul marchează printre picioarele portarului.

Concordia Chiajna - ”U” Cluj 0-2 (Thiam 18, Fulop 59), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Concordia: Chudy – R. Simion, Palmeş (cpt.), Stănică, Buşu, Codrea, Paţurcă, Ad. Voicu, Ndiaye, Llullaku, Rusescu
  • ”U” Cluj: Iliev – Şt. Vlădoiu, Fl. Ilie, Nowak, Chipciu (cpt.), Gab. Simion, Remacle, Bic, Hofman, Thiam, L. Fulop

Minutul 90+3: Fluier final! Universitatea Cluj se impune cu 2-0.

Minutul 59: GOL ”U” Cluj! Fulop trimite în poartă o centrare venită de la Vlădoiu. Balonul a atins bara înainte.

Minutul 45+2: Pauză! Universitatea Cluj conduce cu 1-0.

Minutul 18: GOL ”U” Cluj! Hoffman reia în bară cu aproape toată poarta goală, dar mingea ajunge la Thiam care înscrie cu un şut în forţă.

FC Braşov - Hermannstadt 1-1 (Angelov 42 / Petrescu 57-penalty), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Braşov: Micu – Jovanovic, Marc, Tud. Oltean, M. Burlacu, R. Lazăr, Dumbravă (cpt.), Vas. Constantin, Angelov, Tudor Saim, Chică Roşă
  • Hermannstadt: Muţiu – Medina, Bejan, Antoche, Issah, Al. Răuţă, Dr. Iancu, P. Petrescu (cpt.), I. Năstăsie, C. Popescu, Buhăcianu

Penalty-uri: Hermannstadt se califică în grupele Cupei României. Formaţia lui Marius Măldărăşanu a transformat tot, iar de la braşoveni a ratat Diogo Izata.

Minutul 120: Vom avea lovituri de departajare. După cele două reprize de prelungiri scorul a rămas 1-1.

Minutul 90+4: Final de timp regulamentar. Scorul este 1-1. Vom avea prelungiri sub Tâmpa.

Minutul 57: GOL Hermannstadt! Jovanovic îl faultează în careu pe Buhăcianu, iar Petrescu transformă de la 11 metri fără emoţii.

Minutul 44: Momente de panică! Saim are o intrare horror asupra lui Issah şi vede direct cartonaşul roşu. Fundaşul celor de la Hermannstadt are nevoie de intervenţia ambulanţei, dar din fericire şi-a revenit şi a plecat spre spital conştient, fiindu-i aplicat un guler cervical.

Minutul 42: GOL Braşov! Angelov scapă din marcaj şi înscrie cu un şut ce din stâlpul drept al bării a intrat în boară.

Afumaţi - Rapid 0-3 (Luckassen 8, Papeau 14, Emmers 39), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Afumaţi: Obretin - Ciucur, Robicek, Leca, Oprea - Zaina, Stângă - Beşleagă, Băciuţ, Iamandache - Cocoş
  • Rapid: Drăghia - Belu, Grigore, Iacob, Ştefan - Emmers, Albu, Ciobanu - Pănoiu, Luckassen, Papeau

Minutul 90+2: Fluier final! Rapid se impune cu 3-0.

Minutul 39: GOL Rapid! Pappeau trimite la Emmers. Belgianul face 3-0, cu un şut ce s-a dus pe diagonală.

Minutul 14: GOL Rapid! Ciobanu scoate foarte bine pentru Papeau, care înscrie cu un şut din interiorul careului.

Minutul 8: GOL Rapid! Luckassen deviează de lângă doi adversari şi deschide scorul.

Minutul 1: A început partida! Asistentă impresionantă în Giuleşti!

CSC 1599 Şelimbăr - Petrolul 0-4 (Huja 55, Velisar 79, Măzărache 89, 90+2), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Şelimbăr: Silveanu - Monea, Natea, Dandea, Tătar - Cărăruş, Curtean, Buzan, Manole - Ciocâlteu, Jordan
  • Petrolul: Leitner - Lima, Tamaş, Huja - Pashov, Cebotaru, Tucaliuc, Velisar - Manzala, Ivanovski, Grozav

Minutul 90+4: Fluier final! Petrolul se impune categoric, cu 4-0.

Minutul 90+2: GOL Petrolul! Cei de la Şelimbăr bat imprudent un aut, Cioiu apare foarte bine şi scoate la Măzărache, care marchează ”dubla”, la capătul unei faze ce a semănat mult cu cea de la golul precedent.

Minutul 89: GOL Petrolul! Cioiu pleacă foarte bine. Mijlocaşul pasează în faţa porţii la Măzărache, care înscrie simplu din 2 metri.

Minutul 79: GOL Petrolul! Velisar prinde un şut în forţă de la peste 20 metri care îl lasă fără replică pe portarul Silveanu.

Minutul 55: GOL Petrolul! Huja scapă din marcajul advers şi deschide scorul cu o lovitură de cap din 3 metri.

Minutul 1: A început partida de la Mediaş!

Jiul Petroşani - Oţelul Galaţi 2-2 (Batehabi 75, Istratie 100 / Bokhashvili 90+1, 92 ) 0-3 la penalty-uri, în direct pe Prima Sport. Echipele de start:

• Jiul: Mureşan - Kis, Matei, Torkos - Keszeg, Jurcuţ - Sandu, Ferhaoui, Pop - Cocină, Dănăilă
  • Oţelul: Pop - Ilieş, Adăscăliţei, Sârghi, Panait - Gorovei, Markovic, Cireş - Miţoi, Bokhashvili, Farcaş

PENALTY-URI: Oţelul se califică la loviturile de departajare, cu 3-0! Pop a fost erou şi a salvat două execuţii ale jucătorilor formaţiei din Liga 3.

Minutul 100: GOL Jiul! Istratie este lansat cu o pasă lungă care a păcălit liniile celor de la Oţelul. Fotbalistul intrat în repriza a doua egalează din poziţie de singur cu portarul.

Minutul 92: GOL Oţelul! Start perfect de prelungiri pentru moldoveni. Bokhashvili este excelent plasate la o respingere a portarului Mureşan şi marchează din câţiva metri.

Minutul 90+1: GOL Oţelul! După o degajare lungă a portarului, mingea ajunge din ricoşeu la Bokhashvili, care îndeplineşte o simplă formalitate.

Minutul 75: GOL Jiul! Nou intratul Batehabi înscrie cu capul din câţiva metri, după o centrare venită din flanc. Formaţia lui Dorinel Munteanu e de nerecunoscut.

CSA Steaua - Chindia Târgovişte 1-2 (Adi Popa 25 / Popa 49, Cherchez 84), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• CSA Steaua: Iancu - Oroian, Beţa, Sabău, Ilie - Balgiu, Bărbulescu - Drăghici, Şt. Pacionel, Popa - Chipirliu
  • Chindia: Căbuz - Căpuşă, Celea, Boldor, Dumitraşcu - Şerban, Passaglia, Popadiuc, Akhmatov, Neguţ - Popa

Minutul 90+4: Fluier final! Chindia întoarce soarta partidei şi se impune cu 2-1.

Minutul 84: GOL Chindia! Neguţ şi Popa combină. Mingea este scoasă în faţa porţii la Cherchez, care îndeplineşte o formalitate din câţiva metri.

Minutul 49: GOL Chindia! Popa reia în plasă o centrare venită de la Şerban.

Minutul 25: GOL CSA Steaua! Adi Popa trece elegant de Celea şi ia o acţiune pe cont propriu. Experimentatul fotbalist nu se opreşte până nu trimite mingea în poartă.

Minutul 1: A început partida de la Mioveni!

Ripensia Timişoara - FCU Craiova 0-4 (Achim 9, Sidibe 73, Zamfir 76, Negru 89), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Ripensia: Toroc - Zamfirescu, Lalic, Fridrich, Gladun - Vidrassan, Călin - Piftor, Ene, Zimţa - Gavra
  • FCU Craiova: Gurău - Negru, Grigore, Paramatti, Enache - Albu, Achim - Baeten, Bauza, Chiţu - Ganea

Minutul 90+3: Fluier final! FCU Craiova se impune cu 4-0 şi se califică mai departe în Cupă!

Minutul 89: GOL FCU! Negru scapă singur cu Toroc şi marchează pentru 4-0!

Minutul 76: GOL FCU! Încep să curgă golurile pentru olteni! Zamfir profită de o respingere eronată, îşi aşează mingea cu atenţie, iar scorul devine 3-0.

Minutul 73: GOL FCU Craiova! Sidibe este găsit demarcat în careu şi înscrie dintr-un unghi foarte dificil.

Minutul 9: GOL FCU Craiova! Achim şutează excelent de la marginea careului şi deschide scorul. Mingea s-a dus aproape de vinclul porţii lui Gurău.