Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu

Etapa 9 din Premier League e LIVE pe Prima Sport. Arsenal - Tottenham şi Man City - Man Utd sunt derby-urile rundei. Rezultatele de până acum

Premier League Publicat pe 1 oct 2022

Premier League revine după pauza cauzată de partidele echipelor naţionale, iar Etapa a 9-a se anunţa una din cele mai spectaculoase ale sezonului.

Prima Sport transmite în direct 9 din cele 10 partide ale rundei, două dintre meciuri fiind programate pe canalele PPV, disponibile în reţeaua Vodafone.

Arsenal - Spurs şi City - Unted, capetele de afiş

Runda e deschisă cu derby-ul londonez Arsenal - Tottenham, sâmbătă, de la 14:30, live pe Prima Sport 1. Cele două mari rivale au început excelent sezonul, iar în acest moment sunt despărţite de un sigur punct în clasament. Tunarii sunt lideri în Premier League, cu 18 puncte, în timp ce echipa lui Conte ocupă locul 3, cu 17 puncte, fiind neînvinsă în cele 7 meciuri jucate până acum (5 victorii, două egaluri).

Duminică e programat derby-ul Manchester City - Manchester United (de la 16:00, live pe Prima Sport 2). Oamenii lui Guardiola sunt neînvinşi în acest sezon (5 victorii, două egaluri), în timp ce diavolii au depăşit startul slab de sezon, iar acum au o serie de patru victorii consecutive, serie în care le-au răpus şi pe Liverpool şi Arsenal, aşa că meciul de pe Etihad se anunţă unul extrem de disputat.

Transmisiuni Premier League pe canalele Prima Sport (Etapa 9)

SÂMBĂTĂ, 1 octombrie

Arsenal - Tottenham 3-1 (Partey 20, Jesus 49. Xhaka 67 / Kane pen. 31)

Minutul 67: GOL ARSENAL! Martinelli îl eliberează pe Xhaka, iar elveţianul marchează pentru 3-1.

Minutul 62: ELIMINARE TOTTENHAM! Emerson Royal îl faultează pe Martinelli departe de propria poartă şi pimeşte cartonaşul roşu.

Minutul 49: GOL ARSENAL! Lloris respinge în faţă şutul lui Saka, iar Gabrel Jesus împinge mingea în poartă.

Minutul 31: GOL TOTTENHAM! Richarlison e faultat în careu de către Gabriel, iar Harry Kane tranformă penalty-ul.

Minutul 20: GOL ARSENAL! Ben White scoate mingea la Thomas Partey, iar închizătorul lui Arsenal oferă un moment special.

Liverpool - Brighton, 3-3 (Firmino R. 34', 54', Webster A. (a) 63' / Trossard L. 4', 18', 83')

Min. 84: GOL marcat de Brighton, Trossard face ”hattrick-ul”, în urma unui şut puternic la colţul lung.

Min. 63: GOL marcat de Liverpool, Webster îşi trimite mingea în proprie poartă, în urma unui corner executat excelent de Alexander-Arnold.

Min. 54: GOL marcat de Liverpool, Roberto Firmino înscrie superb, din pasa lui Diaz, după ce şi-a păcălit adversarul.

Min. 34: GOL marcat de Liverpool, Firmino reduce din diferenţă, după ce a profitat de pasa superbă a lui Salah.

Min. 18: GOL marcat de Brighron, acelaşi Trossard face ”dubla”, în urma unui şut în forţă la colţul lung.

Min. 4: GOL marcat de Brighton, Trossard marchează din pasa lui Welbeck, în urma unei erori în apărarea lui Liverpool.

Crystal Palace - Chelsea 1-2 (Edouard O. 7' / Aubameyang P. 39', Gallagher C. 90')

Min. 90: GOL marcat de Chelsea, Gallagher are o execuţie senzaţională din afara careului, iar londonezii sunt foarte aproape să dea lovitura.

Min. 39: GOL marcat de Chelsea, Aubameyang înscrie un gol superb din întoarcere şi egalează scorul.

Min. 7: GOL marcat de Crystal Palace, Edouard reuşeşte să deschidă scorul din pasa lui Ayew.

Fulham - Newcastle 1-4 (Reid B. 88' / Wilson C. 11', Almiron M. 33', 57', Longstaff S. 43)

Southampton - Everton 1-2 (Aribo J. 49' / Coady C. 52', McNeil D. 54')

West Ham - Wolves 2-0 (Scamacca G. 29', Bowen J. 54')