Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR

Toni Petrea, fără cuvinte după eşecul usturător suferit de FCSB la Iaşi: "Ce să mai zici?". Cum a explicat cele patru schimbări

FCSB Publicat pe 28 sep 2020

Toni Petrea, antrenorul echipei FCSB, a explicat înfrângerea suferită, duminică, în deplasare, contra lui Poli Iaşi, cu scorul de 5-2.

”Ce să mai zici? Pe undeva, poate, este explicabil jocul nostru, pentru că nu l-am putut pregăti aşa cum trebuie. Nu ne rămâne decât să strângem rândurile şi să o luăm de la capăt.

Am înscris primii, a fost OK, după care s-a văzut lipsa jocurilor, ritmul nu a fost cel dorit iar adversarul a profitat”, a spus Petrea, la final.

Toni Petrea a explicat şi cele patru schimbări: ”Suntem la început, am căutat să găsim formula cea mai bună. Aşa am gândit atunci, că putem aduce ceva în plus, dar nu am reuşit. Este o perioadă dificlă, trebuie să o luăm de la început”, a mai spus Petrea.

Poli Iaşi - FCSB 5-2

Formaţia FCSB a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-2, de echipa Poli Iaşi, în etapa a cincea a Ligii I.

Pentru Poli Iaşi au marcat Andrei Cristea '8, '22, '53, Passaglia '19 şi Calcan '71, în timp ce pentru FCSB au punctat Istrate '6 şi Tănase '60 (penalti).

Din minutul 79, FCSB a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Darius Olaru.