Dinamo, sub radiografia lui Vasile Miriuţă: ”Trebuie să vină oameni care se pricep la fotbal!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne” VIDEO | Bologna - Juventus 3-3. Remontada fabuloasă a ”Bătrânei Doamne”
VIDEO | Espanyol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga VIDEO | Espanyol - Ovideo 2-1. Catalanii speră la revenirea în La Liga
Zeljko Kopic a făcut anunţul despre viitorul său chiar după partida cu Csikszereda: ”Vreau asta!”

Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America
VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult” VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult”

VIDEO | Dinamo - Petrolul 1-1. Prahovenii egalează în minutul 90+13

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2024

Dinamo a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu Petrolul Ploieşti, scor 1-1, în etapa a doua din play-out-ul Superligii.

Pentru Dinamo a marcat Moura (39), iar pentru Petrolul a punctat Grozav, în minutul 90 +13.

VIDEO | Dinamo - Petrolul 1-1 (Moura 39 / Grozav 90+13), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start:

• Dinamo: Golubovic - Patriche, Velkovski, Homawoo - Moura, Gnahore, Pavicic, Borduşanu - Milanov, Abdallah, Politic
  • Petrolul: Zima - D. Radu, Papp, Huja, Ţicu - Seto, Hanca - Işfan, Jair, Grozav - Berisha

Minutul 90+15: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 90+3: GOL Petrolul! Amzăr îl busculează în careu pe Musi. După o amplă analiză VAR, centralul consultă monitorul şi dictează penalty. Grozav transformă.

Minutul 87: Bratu bate uşor din lateral o lovitură liberă. Golubovic vede mingea târziu, dar în cele din urmă parează.

Minutul 83: Prahoveni cer penalty, după un contact între Grozav şi Homawoo. VAR nu intervine.

Minutul 76: Golubovic scoate de sub bară o minge centrată de Dimitriu ce a fost deviată.

Minutul 61: Milanov reia pe lângă poartă din afara careului.

Minutul 56: Ocazie mare a celor de la Petrolul! Complet demarcat, Hanca reia mult peste poartă din câţiva metri.

Minutul 45+2: Pauză! Dinamo conduce cu 1-0.

Minutul 39: GOL Dinamo! Milanov îl găseşte liber pe Moura, acesta înscrie din careu.

Minutul 26: Patriche reia puţin pe lângă o centrare venită de la Milanov.

Minutul 11: Jair a reluat în forţă de la distanţă! Golubovic a respins cu ceva dificultate.

--------------------------------------

Înaintea acestei partide, Dinamo este pe locul 15, cu 15 puncte, la doar 2 lungimi de primul loc care îi asigură menţinerea în Superliga. Câinii vin după înfrângerea la scor neprezentare de pe terenul lui Hermannstadt, însă speră la o victorie care să îi scape de zona "roşie".

De cealaltă parte, Petrolul se află pe 11, cu 21 de puncte, şi are nevoie de victorie pentru a se îndepărta de locurile de retrogradare. În prima etapă a play-off-ului, ploieştenii au câştigat pe teren propriu cu FCU Craiova, scor 1-0.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria Petrolului, scor 1-0.