VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti
Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”

VIDEO | Hermannstadt a învins surprinzător UTA şi urcă momentan în play-out. Petrescu a marcat un gol aproape imposibil

Superliga Publicat pe 23 apr 2021

Hermannstadt s-a impus în meciul cu UTA, din etapa a 3-a a play-out-ului din Casa Liga 1. Partida care s-a jucat la Arad a fost transmisă de Look Sport, iar singurul gol a fost reuşit de Petrişor Petrescu, în minutul 50.

• UTA: Balauru - Shliakov, Erico, F. Ilie, Roumpoulakou - Albu, Vorobjovas - Antal, Miculescu, Rusu - Roger
    Rezerve: F. Iacob, Peteleu, Melinte, Bustea, Roşu, Buhăcianu, Hora, Ad. Petre, Voinea
    Antrenor: Laszlo Balint
  • Hermannstadt: Cristiano - Măţel, Matricardi, I. Stoica, Opruţ - Belu, Alhassan, Addae - P. Petrescu, Bagaric, Sîntean
    Rezerve: A. Pop, Scarlatache, Pinto, Sebaihi, Vodă, Aralica, Diarrassouba, Aosman, Dâlbea
    Antrenor: Eugen Beza

Min. 90+3: Final de meci.

Min. 85: Dandea reia în transversală din câţiva metri, in careul mic, în urma unui corner executat din partea dreaptă

Min. 65: UTA domină în aceste minute, dar nu găseşte calea spre gol. Are posesia, încearcă să construiască, dar adversarii stau bine în apărare.

Min. 50: GOOOL Hermannstadt! Petrescu marchează dintr-o poziţie complicată, din apropierea liniei de fund.

Min. 46: Începe partea a doua.

Min. 45+2: Final de primă parte. Cele mai mari ocazii, în dreptul sibienilor.

Min. 45: Ocazie incredibilă a lui Petrescu. Nu poate trimite pe poartă, cu capul, din şase metri, deşi e singur cu portarul arădenilor.

Min. 15: Până acum domină UTA dar, culmea, sibienii au ocaziile mai importante. Îşi trec în cont până acum cinci, dintre care două faze se termină cu şut pe poartă.

Min. 1: Începe meciul!

Gazdele pleacă ca mari favorite. Trupa lui Laszlo Balint a câştigat ambele meciuri la scort identic din play-out, 1-0, cu Viitorul Constanţa şi Dinamo. Arădenii arată o forţă defensivă de invidiat.

În schimb, cei de la Hermannstadt au emoţii uriaşe cu salvarea de la retrogradare, Eugen Beza nu a reuşit să îi revitalizeze pe ardeleni, care au preluat ”lanterna roşie” de la Poli Iaşi.

Runda trecută, sibienii au pierdut cu 1-3 pe teren propriu cu Astra Giurgiu, dar jocul prestat a fost unul decent, ce dă speranţe pentru un rezultat pozitiv pe terenului celor de la UTA, care aspiră la primul loc în play-out la final de sezon.