Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă
Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV
VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă
VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Juventus - Spal 4-0. „Bătrâna Doamnă”, cu Radu Drăguşin titular, trece la pas în semifinalele Cupei Italiei unde o aşteaptă Inter

Fotbal Internațional Publicat pe 27 ian 2021
Juventus s-a calificat în această seară în semifinalele Cupei Italiei, după ce a trecut de Spal, cu scorul de 4-0. În penultimul act al competiţiei, campioana en-titre o va întâlni pe Inter, învingătoare marţi seara în sfertul de finală cu Milan (scor 2-1).

Cu românul Radu Drăguşin integralist, „Bătrâna Doamnă” a deschis scorul după puţin mai mult de un sfert de oră de joc, când Morata a transformat un penalty acordat după un fault în careu asupra lui Rabiot.

Juventus a continuat să atace, iar în minutul 33 şi-a majorat avantajul pe tabela de marcaj. Kulusevski a făcut tot ce a vrut cu defensiva oaspeţilor şi a scos mingea pentru Frabotta, care a marcat primul său gol pentru campioana en-titre.

După pauză, Juventus a mai marcat o dată, la o greşeală a defensivei adverse. Tomovic a scapat de sub control o minge uşoară, Chiesa a interceptat şi i-a pasat lui Kulusevski, iar acesta a dus scorul la 3-0, din minutul 78. Intrat pe teren  în locul lui Morata, Chiesa a stabilit rezultatul final, 4-0, în prelungiri, iar Juve e gata acum pentru bătălia cu Inter.